Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kdo je autorem výstavy s názvem “Svět, který měl zmizet“, která se koná od 16. 4. do 31. 5. 2015 v Nikon Photo Gallery?

V dnešní soutěži hrajeme o:Náhrada FTP

31. března 2003, 00.00 | Možnosti PHP nám nabízejí odstranění závislosti na FTP protokolu. Jak to implementovat do naše RS si ukážeme v tomto díle.

 

 

Zpracování chyb soketů v MS Windows

24. března 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme jak rozpoznat a ošetřit chyby soketů v operačním systému Windows. Popíšeme si funkce WSAGetLastError a WSASetLastError. Předvedeme si příklad na funkci listen.

 

 

Ovládací prvek Progress Bar

21. března 2003, 00.00 | V tomto článku si ukážeme práci s prvkem Progress Bar, kterému se česky říká indikátor průběhu.

 

 

Session v PHP

19. března 2003, 00.00 | Co to vlastně session jsou? Co nám nabízejí a jak nám usnadňují práci? Proč a jak je používat?
Článek se snaží na tyto otázky odpovědět.

 

 

Osm bitů v sedmi

17. března 2003, 00.00 | V tomto článku si ukážeme malý trik jenž můžeme použít nejen při kompresi malých čísel, ale taky při dekódování potažmo enkódování dat (SMS) z a do formátu PDU, jenž se se používá v mobilních telefonech.

 

 

Implementace fulltextového vyhledávání na webu: Atomz

13. března 2003, 00.00 | Pokud váš web překročí určitou hranici objemu informací, pravděpodobně se zamyslíte, zda by nebylo vhodné implementovat fulltextové vyhledávání... Pro začátek můžete využít například snadno implementovatelný a přesto výkonný Atomz Search (Express)...

 

 

SDL_mixer - zvuky a hudba jednoduše a snadno

11. března 2003, 00.00 | Tento článek popisuje knihovnu SDL_mixer, která je jednoduchým a šikovným nástrojem jak ozvučit svůj program. Dozvíte se jak rozběhat zvuky i hudbu.

 

 

Zpracování chyb soketů v Linuxu

7. března 2003, 00.00 | Článek se zabývá způsobem jak identifikovat a ošetřit chyby soketů. Informace z článku lze využít v mnoha případech, nejen při práci se sokety. Podíváme se na proměnné errno a h_errno. Dále se budeme zabývat funkcemi pro práci s těmito proměnnýmy. Zejména se jedná o funkce perror, strerror a herror.

 

 

rkEdit

5. března 2003, 00.00 | Hledáte-li šikovný editor mnoha typů zdrojových kódů (vč. HTML, PHP, JS, CSS...), který disponuje užitečnými funkcemi a slušnou možností personalizace a navíc je freeware, pak určitě vyzkoušejte rkEdit!

 

 

WinAmp Plug-in – 2. část

3. března 2003, 00.00 | V dnešním pokračování našeho malého seriálu o tvorbě plug-in souboru se pokusím splnit sliby, které jsem dal na konci prvního dílu, a to, že vysvětlím bližší význam některých konstant a potřebných funkcí, s kterými jsme pracovali již minule, aniž bychom o nich něco věděli. Naučíme se taky jak získat výstupní data z Winampu a jak je správně využít.

 

 

STARŠÍ ČLÁNKY
Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: