Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

DirectShow jpg z webkamerky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: DirectShow jpg z webkamerky

Autor: VladislavK

11:17:56 24.09.2010

Zkusim ti poradit ale trochu tomu nerozumim

Jen pro info ted jsem dodelal program kterej toto resi a prave proto nerozumim otazce
jede mi to jen v rozliseni 640x480

Ted ze zkusenosti vim ze stream dodany z kamery je v tom rozliseni na ktere je kamera nakonfigurovana.

tj. jestli mas kameru switchlou do mensiho rozliseni pak ty obrazy budou v tom rozliseni

reseni zkontrolovat nastaveni kamery

jestli je kamera nastavena spravne a mas jistotu ze rozliseni toho streamu je jine nez vysledne fotky pak musis uvest kousek kodu kterym ty jednotlive snimky grabujes.

Citovat příspěvek

Re: DirectShow jpg z webkamerky

Autor: Janosik

15:47:11 28.07.2010

Zdravicko, presne toto by me rovnez velmi zajimalo, nenasla by se nejaka rada?
Predem dik

Citovat příspěvek

DirectShow jpg z webkamerky

Autor: Jurka

7:56:43 29.09.2009

Prosím o radu

Chtěl bych si udělat prográmek kde po zmáčknutí tlačítka nebo klávesy uloží jpg obrázek na disk z web kamerky připojené k usb. Našel jsem na to knihovnu DirectShow, video online mi jede, ale nenašel jsem kde změnit rozlišení, furt mi to jede na 640x480 a ta kamerka zvládá 1280x1024 a pak jak se z online videa ukládá jen obrázek (nejlépe jpg). Jestli někdo náhodou ví nějaký odkaz na příklady byl bych moc vděčný nebo by byl ochotný nějak pomoc. Nejlépe příklady v c#. Chci si právě nafotit celkem dost papírů a rozlišení téhle kamerky na to stačí, než bych to zrobil skenerem tak to bych měl už děcka fusaté.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: