Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Control Web

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Control Web

Autor: MikeN ♂

16:51:05 27.08.2016

Nemá někdo se zde přítomných zkušenosti s připojením periferií do Controlwebu přes rozhraní Ethernet/IP? Jde mi o to, jak nakonfigurovat nějaký ovladač CW z podkladů obsažených v EDS souboru připojeného zařízení.
Děkuji předem za pomoc

Citovat příspěvek

Autor: JaroM

12:49:22 18.05.2009

Mám vytvorenú aplikáciu s viacerými panelmi v Control Web 5. Potrebujem ju zobrazovať na dvoch monitoroch tak, aby sa na každom zobrazoval iný panel aplikácie. Môže mi niekto poradiť ako na to a či je to v tomto systéme vôbec možné? Napríklad WinCC to zvláda v pohode. Ďakujem.

Citovat příspěvek

Autor: Erumoico

15:48:39 14.04.2009

K active-x komponentám:
Control Web si nedovede používat licencované komponenty (např. Date Time Picker), pokud neni jejich licence aktivní, což se například v případě zmiňovaného DT Pickeru dá udělat instalací MS Office.
Obdobně to bude i u dalších prvků.
Celý problém je dán asi koncepcí ActiveX přístroje nebo celého Control Webu, protože si myslím, že koncepce licence těchto prvků by měla být taková, že na stanici, kde máte vývojové prostředí (Visual Studio, ...) můžete komponentu libovolně používat k vývoji, ale na stanici kde pak aplikace běhá přeložená aplikace, jste schopni prvek zobrazovat, pracovat s ním, ale už ho nelze používat pro vývoj. Je to jen moje doměnka, ale potvrzují ji moje zkušenosti s WinCC od Siemense. Kde s prvkem na svém PC běžně pracuji bez problémů. Kdežto na počítači u zákazníka jsem tento prvek schopen pouze používat pro vyčítaní data, ale nejsem schopnej do aplikace přidat další prvky, dostanu hlášení, že nemám licenci.
Nemám odzkoušeno jak se DT picker chová v CW6, ale pro nižší verze platí co jsem psal výše. Navíc v CW6 konkrétně DT picker ztrácí smysl, protože MII integrovali do prostředí svůj vlastní.

No snad jsem se do toho nezamotal a bude to k pochopení

sutech Napsal:
-------------------------------------------------------
> Hallo mam original verziu CW aj s hardware klucom
> no po 30 dnoch mi skoncila licencia modbus driveru
> tak som to skusala spustit na inom pc ale tam sa
> nemozem cez odbc pripojit k databaze odbc mam
> nainstalovane moze to byt tym ze nemam office a
> databaza je robena v access?
>

To že nemáš office by nemělo vadit. XP v sobě standardně mají ODBC driver na Acces, ale je možný, že se v závislosti na jazykové mutaci jmenuje jinak.
Bude nutné se podívat do DSN souboru, co je uvedené v řádku DRIVER a co máš uvedené ve správci ODBC. Další možnost je, že je špatně jedna z cest z souboru mdb.
A ještě poslední možnost co mě napadá je, že je databáze otevřená nějakým jiným programem.

kormi Napsal:
> Zdravim!! Neviete mi niekto poradit nejaky navod
> na Control Web? Asi do 2 tyzdnov tam mam vytvorit
> do skoly jeden system, matematicky(fyz) to uz mam
> opisane... Pomozte mi prosim niekto Napiste na
> kormi@zoznam.sk
>

Vím že existuje knížka na CW 2000, tuším že od Computer Pressu, jestli existuje i něco na CW5 a 6 nevím.
Ale všechno co je potřeba se dá dobře vyčíst z návodu dodávaného s programem.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas K

17:25:07 25.08.2008

Dobrý den,dostal jsem za úkol jako ročníkový projekt vytvořit v control webu zavlažovací systém.Vůbec nevím co s tím,proto vas prosím o pomoc nebo o radu.
Děkuji Lukáš

Citovat příspěvek

Autor: Lenka M.

11:22:00 22.04.2008

Zdravím všechny,
moc prosím o radu, musím vytvořit (nejlépe do 14 dnů) do školy projekt v Control Webu. Jedná se o nabíjení, vybíjení a měření kapacity akumulátorů. Oficiální zadání zní:
Využít zařízení DataLab ovládané Control Webem k nabíjení, vybíjení a měření kapacity malých akumulátorů. Pro měření realizovat přípravek, který umožní nabíjení, vybíjení a měření potřebnými proudy a napětím. Na řídícím panelu bude sestava přístrojů pro ruční řízení i pro automatickou archivaci a zobrazení měřených a vypočtených veličin.

Vůbec si s tím nevím rady, prosím o jakoukoli pomoc při řešení úkolu. Moc děkuji za každou odpověď.

Pěkný den, Lenka

Citovat příspěvek

Re: kormi

Autor: sutech

13:23:14 15.08.2007

Postaci Ti Help ja som sa ucila z helpu a ci maju knihu nejaku neviem ale urcite nie free a nie som ochotna platit za tlacenu verziu helpov :D

Citovat příspěvek

Autor: sutech

13:18:56 15.08.2007

Hallo mam original verziu CW aj s hardware klucom no po 30 dnoch mi skoncila licencia modbus driveru tak som to skusala spustit na inom pc ale tam sa nemozem cez odbc pripojit k databaze odbc mam nainstalovane moze to byt tym ze nemam office a databaza je robena v access?
:S

Citovat příspěvek

Autor: kormi

23:19:10 25.12.2006

Zdravim!! Neviete mi niekto poradit nejaky navod na Control Web? Asi do 2 tyzdnov tam mam vytvorit do skoly jeden system, matematicky(fyz) to uz mam opisane... Pomozte mi prosim niekto :) Napiste na kormi@zoznam.sk
:) :) :) :) :) :)

Citovat příspěvek

Autor: IvanaK

8:19:32 13.11.2006

Nevim, jestli jsem to pochopila co pises spravne. Ale nekde mezi tvymi radky vyliza, ze neinstalujes automaticky tu komponentu na pocitaci, kde jeste nebyla spustena. Hod si do programu test na zjisteni teto komponenty a v pripade nenalezeni spust instalaci toho ocx. (komponenta totiz neni knihovna)

Snad ti to pomuze, pokud to ovsem instalujes tu kompomentu pokazde s programem, tak tez netusim kde je zakopany pes:(

Ivana

Citovat příspěvek

Autor: Silo

12:01:49 06.11.2006

Potřeboval bych pomoct. Dostal jsem za úkol jako ročníkový projekt vytvořit křižovatku typu T s vedlejší cestou a s čidly které zaznamenávají projetí automobilů. Vše mám dělat v Control Webu. Vůbec si nevím rady proto sem se obrátil na zkušenější doufám že se někdo ozve díky. Jsem vděčnej za každou informaci.

Citovat příspěvek

Autor: Erumoico

12:11:19 16.08.2005

Mám taky podobný problém.
Volal jsem na podporu MII, tam mi řekli že i když mám tu ocx nainstalovanou, ještě to nutně nemusí fungovat. Prý užívání některých komponent plně zpřístupní až nainstalovani nějakého balíčku od Microsoft (např Office).

Snad ti to pomůže. Já jsem ještě neměl čas odzkoušet, jestli to funguje. :D

Citovat příspěvek

Autor: odlozip

11:21:10 12.07.2005

Porovnal jsem klíče v HKCR\CLSID\.. a obsahují totožné hodnoty.
Zjistil jsem však také že stejným způsobem nefungují některé další activeX prvky. Např. FlexGrid control, ListView, HtmlDlgHelper a další. :(

Citovat příspěvek

Autor: visualprog

15:19:10 10.07.2005

I když pro Control Web dělám hlavně v DDK , měl jsem jinde podobný problém a to v tom, že i po správné registraci komponenty chyběla v klíči položka, tuším, Code base s vyplněnou cestou k ní. Možná je to o něčem jiném ale je to už dávno.

vyvoj software [url]http://visualprog.cz[/url]

Citovat příspěvek

Autor: Jan Procházka

10:12:33 10.07.2005

Měl jsem podobný problém s Active X "Date and Time Picture". Vyřešila to ruční registrace - v příkazovém řádku napište: regsvr32 comdlg32.ocx (příkaz musíte sputit v adresáři, kde je comdlg32.ocx uložen).

Citovat příspěvek

Control Web

Autor: odlozip

16:54:44 30.06.2005

Zdravím Vás,

ve svém programu v Control Webu používám stndartní ActiveX prvek SaveDialog, ke kterému přistupuji pomocí knihovny comdlg32.ocx. Knihovna je správně zaregistrovaná a ve Visual Basicu funguje a funguje mi správně i v Control Webu na počítači, kde na programu pracuji a kde je instalováno MS Visual Studio 6.0.
Bohužel pokud chci hotovou aplikaci spustit na jiném počítači aplikace zhavaruje z toho důvodu že nemůže najít uvedený Active X prvek. Pravděpodobně je někde problém v instalaci této knihovny. Je však řádně zaregistrována a měla by mít všechny soubory co jsou potřeba. Zkoušel jsem na tomto stroji spustit aplikaci ve VB a ta tuto komonentu najde. Bohužel ani aplikace v Control Webu a ani "ActiveX control test container" z nástrojů Visual Studia nejsou schopny prvek ActiveX inicializovat. Control Web se na prvek ActiveX odkazuje přes CLSID. Zkoušel jsem i zkopírovat knihovny system32/*.dll které jsou na prvním PC na druhé PC ale bezvýsledně :o(

Napadá Vás nějaké řešení nebo existuje nějaký způsob jak zkontrolovat kde by při inicializaci komponenty mohl nastávat problém ?

Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: