Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nefunkcni install_keyboard ve vsech verzich Allegra

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nefunkcni install_keyboard ve vsech verzich Allegra

Autor: csd

13:46:31 20.07.2007

Tak problem je vyresen, doufam, ze pomuze i ostatnim uzivatelum, pokud by se jim stalo to same:

Funkce nefunguje v pripade, ze .dll knihovna je komprimovana UPXem. Je to sice lakava moznost usetrit par bajtu (DLLko jde na polovinu), jenze se v knihovne neco zkurvi, takze pak uz nebezi spolehlive. Takze velky pozor, popripade linkujte staticky :-)

Citovat příspěvek

Nefunkcni install_keyboard ve vsech verzich Allegra

Autor: csd

11:52:08 20.07.2007

Dobry den,
mam problem s volanim funkce install_keyboard(). Tato funkce tak v 10% pripadu zamrzne cely program a je treba ho sestrelit v tasklistu. Vsiml jsem si obcasnych problemu u aplikaci, co vyvijim, a tak jsem se na problem zameril a zjistil jsem, ze funkce se seka take u examplu k Allegru a dokonce i u tohoto jednoducheho programu:

#include
int main()
{
allegro_init();
install_keyboard();
set_gfx_mode(GFX_AUTODETECT_WINDOWED, 320, 200, 0, 0);
set_gfx_mode(GFX_TEXT, 80, 25, 0, 0);
remove_keyboard();
allegro_exit();
}
END_OF_MAIN();

Kdyz ho prelozim, najedu na exe v Total Commanderu a do zblbnuti mackem Enter (a pockam na ukonceni), tak po nejakych deseti, dvaceti pokusech se program svihne.

Delaji to vsechny verze Allegra, co mam (4.1, 4.2 i 4.3).
Pouzivam Windows XP s nejposlednejsima aktualizacema, prekladac MinGW a dynamicky linkovanou verzi knihovny.

Nepomaha presunout install_keyboard za inicializaci grafiky (aplikace se sekne taky s tim rozdilem, ze je videt graficke okno).

Vite nekdo, co s tim? Je to celkem na hovno, protoze i kdyz program VETSINOU bezi, na nejakou seriozni aplikaci nemuze byt pri takovemto chovani ani pomysleni :-(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: