Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Vlákna ve web aplikaci.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vlákna ve web aplikaci.

Autor: Honza77

3:04:11 29.03.2008

Alternativní přístup (je třeba zvážit výhody a nevýhody) je poslání části stránky s "Probíhá aktualizace DB - čekejte..." klientovi a neukončení spojení. A v pravidelných intervalech odesílat další kousek stránky, kde budou další informace o stavu - přičemž přes CSS se budou hlášky "štosovat" na sebe a tedy novější překryje starší (či jinak se původní informace vizuálně skryje). V prohlížečím, které css nepodporují se pak budou hlášky vypisovat pod sebe:

Probíhá aktualizace DB - čekejte...
Hotovo 25%
Hotovo 50%
Hotovo 75%
Operace dokončena.

Klient tedy pomocí JavaSkriptu nežádá o novou stránku, která se sestaví z informací o stavu v persistentním uložišti, ale postupně načítá jednu stránku, která provádí danou činnost a občas pošle klientovi zprávu o aktuálním stavu.

Citovat příspěvek

Autor: Luboš S

22:27:42 18.02.2008

Děkuju.

Z nedostatku času jsem to udělal tak, že jsem data
(kolik procent je hotovo) uložil do databáze.

Každopádně jsem využil tebou navržený princip.

Díky.

Citovat příspěvek

Autor: JardaJirava

15:49:51 18.02.2008

Ahoj,

presne tak, prave proto je treba si uchovat informace v persistentnim uloziti, tedy napr. v Application objektu, kam ma pristup jak vytvorene vlakno, tak take objekt stranky. Onen GUID je pak identifikatorem k precteni/zapisu pozadovane informace.

Citovat příspěvek

Autor: strougal

12:42:50 14.02.2008

Jardo Děkuju.

Ještě se zeptám - když se refrešne stránka, tak se vytvoří úplně nový objekt ne?

A ten neví nic o vláknu, kde běží update...

Jak se tedy zachová "spojení" mezi objektem stránky a vláknem s updatem?
--

Předpokládám, že pomocí onoho guid, ale stejně mi není jasné jak.

Děkuju

Citovat příspěvek

Autor: JardaJirava

9:31:30 14.02.2008

Ahoj,

zkusim popsat scenar, jak by to mohlo byt, snad na neco nezapomenu.

Pozadas stranku o nahrani souboru, tam se zalozi nove vlakno a preda se mu nejaky jednoznacny identifikator (guid), toto guid se taktez vlozi do nejakeho persistentniho uloziste (Application, ...).

Necha se dobehnout stranka, ktera zna tento identifikator a ta se pomoci JS jednou za cas obnovi (Refresh) - jde to i pomoci hlavicky, viz dokumentace k html.

Vytvorene vlakno mezitim zpracovava data a pomoci identifikatoru aktualizuje udaj o zpracovani.

Stranka se pri refresh opta pomoci identifikatoru, jaky je stav zpracovani a ten vypise a to dokud nezjisti, ze je vse hotovo. Pote se jiz nemusi provest refresh.

Snad jsem na nic nezapomel. A opet, nechci lanarit, ale ve vedlejsim foru o .net, by se ti dostalo odpovedi drive ;-)

Pekny den

Citovat příspěvek

Vlákna ve web aplikaci.

Autor: strougal

11:02:21 13.02.2008

Dobrý den,

Prosim vás o radu.

Mám webovou aplikaci (ASP.NET), která načte data z access databáze a data zobrazí.

Čas od času potřebuji data v databázi aktualizovat z textového souboru.

Protože aktualizace trvá cca 2 minuty (tedy dost dlouho), chtěl jsem,
aby metoda provádějící aktualizaci, běžela v jiném vlákně.

Zbytek programu by mezitím zkompletoval webovou stránku, která se uživateli načte s hláškou:
"Probíhá aktualizace DB - čekejte..."

Až sem v poho. Dál bych ale potřeboval, aby až dojede vlákno s aktualizací,
tak kdyby se stránka zrendrovala znovu - tentokrát s hláškou: "Aktualizace OK".
---------

Nemám s vlákny dosud zkušenosti, většinu toho co jsem si přečetl je spíš pro winforms.
Je mi jasný, že web je bezstavový - přesto mám pocit, že by to nějak jít mělo.
Jako takový příklad a inspiraci mám weby, kde lidé klikají "za peníze" na reklamy.
Tam když se na reklamu dívají řekněme 30 vteřin, tak okno pošle zprávu původnímu oknu odkud bylo reklamní okno vyvoláno a v původním okně se objeví obrázek nebo nápis informující o tom, že reklama je přečtena.
---------

Můžete mi prosim poradit, kudy na to?

Děkuju

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: