Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

ASP .NET + Oracle + WHERE = ORA-00911

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ASP .NET + Oracle + WHERE = ORA-00911

Autor: KvakMekRampa

11:53:11 11.12.2010

Mimochodem je to už vyřešeno, tak kdyby to někdy někdo potřeboval, tak správně to je WHERE ID = :ID;

Citovat příspěvek

Re: ASP .NET + Oracle + WHERE = ORA-00911

21:39:30 05.12.2010

Jinak v té příručce sice není vidět jejich kód co jim vygeneruje VS, ale když si vytvářejí ten WHERE dotaz, tak v tom dialogu (screenshot na straně 52) mají pod SQL Expression napsané [IDProdukt] = @IDProdukt, mě to tam generuje právě jenom ID = ?. Předpokládám, že rozdíl je v tom, že oni používají ten MS SQL Server co je u Visual Studia, ale to pro mě není řešení protože já musím používat školní Oracle.

Citovat příspěvek

ASP .NET + Oracle + WHERE = ORA-00911

21:24:01 05.12.2010

Zdravím,

začínám s ASP .NET (resp. jsem k tomu donucen protože v tom musím udělat školní projekt).

Stáhnul jsem si nějakou příručku přímo od MS ( http://goo.gl/2VAp1 ) a celkem úspěšně jsem se probojoval až na stránku 51. Jde tam o to, že mám jednu stránku s výpisem všech produktů, já si tam na jeden kliknu a otevře se mi nová stránka kde budu detailněji pracovat s tím vybraným produktem. ID toho produktu se kterým chci pracovat si mezi stránkama předávám přes QueryString - to mi ještě funguje správně (v url nově otevřené stránky ten parametr je).

Problém je v tom, že to nefunguje dál, místo toho se mi zobrazí jenom chybová stránka s chybou ORA-00911: neplatný znak.

Na té stránce je jenom jeden SQLDataSource a jeden DetailsView, který to má zobrazit.

Předpokládám, že chyba je v tom SQLDataSource, tady je kód který mi vygenerovalo Visual Studio:

[quote] ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:ConnectionString %>"
ProviderName="<%$ ConnectionStrings:ConnectionString.ProviderName %>"

SelectCommand="SELECT * FROM "ZAMESTNANEC" WHERE ("ID" = ?)">

[/quote]

Chyba je podle mě v tom "WHERE ("ID" = ?)" a to konkrétně v tom otazníku, protože když jej přepíšu třeba na 1 tak se mi pak správně zobrazí zaměstnanec s ID 1. Ten otazník se podle mě prostě nenahradí tím parametrem a pošle se tam místo toho otazník, proto mi Oracle vrátí tu chybu.

Takže otázka je jasná, co tam dát místo otazníku?

Snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně, já vím že je to lamácká otázka ale už se s tím pářu dvě hodiny a furt nic, google taky nějak neradí :(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: