Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

MVC - dostávám čárky ve FormCollection

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: MVC - dostávám čárky ve FormCollection

Autor: M.

11:02:34 13.10.2011

Díky za nápovědu;-) Opravdu jsem tam měl pole pro adresu zdvojené podle name. Vůbec mě nenapadlo toto zkontrolovat.

Michal

Citovat příspěvek

Re: MVC - dostávám čárky ve FormCollection

Autor: O

14:09:54 12.10.2011

pokud mas modeview pro generovani formulare, tak si ho muzes zaroven i chytat v controleru.

tzn action PostAddress(TrvalaAdresa address)

pokud potrebujes vazne formcollection, treba mas naky generovany formulare slozitejsi i tak si muze udelat

action PostAddress(TrvalaAdresa address, FormCollection fc)

Tvuj pripad vypada, jelikoz mluvis o trvale adrese (tak tam mas asi i kontaktni), ze vice nez jeden textbox se menuje stejne, pak ti posle hodnoty oddelene carkou.

Renderuj pomoci
Html.EditorFor(model => model.KontaktniAdresa.Ulice).
Html.EditorFor(model => model.TrvalaAdresa.Ulice).

Vypada to, ze si posilas jen entitu jako model, rozsir si modelview o adresy a pak bys moh pouzit

tzn action PostAddress(TrvalaAdresa address, KontaktniAdresa address)

No ja se vyjadruju dost divne vetsinou, budes na to muset asi po nakych pokusech prijit :-)

Citovat příspěvek

MVC - dostávám čárky ve FormCollection

Autor: M.

9:24:18 12.10.2011

Ahoj,
Mám formulář pro vytvoření nějakého objektu. Objekt má trvalou adresu a bydliště. Ty se zadávají ve formuláři jako oddělená pole ve formě textboxu. Hodnoty adres (ulice, město, atd.) mohou být null.

Pokud nevyplním žádné textboxy reprezentující údaje adres, tak v případě trvalé adresy je vše v pořádku a do Action metody (která má jako parametr FormCollection) se mi dostanou hodnoty pro adresu jako prázdné řetězce.

Ale v případě bydliště, se mi do Action metody dostanou hodnoty (ikdyž jsem je nevyplnil) a hodnota je čárka, neboli ",".

Pokud jsem porovnával vyrenderované HTML v obou případech, tak jsou naprosto totožná, resp. totožná ve smyslu struktury HTML (id a name jsou odlišná). Stejně tak zápis v aspx stránce je stejný. Renderuji pomoci Html.EditorFor(model => model.Ulice).

Setkal jsem se s tímto někdo?

Díky za radu nebo nasměrování k vyřešení.

Díky, Michal

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: