Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

VCL + TUpDown + TEdit + TPageControl = problem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: VCL + TUpDown + TEdit + TPageControl = problem

Autor: StandaM

14:02:53 25.07.2011

Ach jo, tak nic. Tohle vlakno muzete klidne smazat. :D
Ja zapisoval do TEdit misto TUpDown. Tu polozku position jsem nejak prehlidl.

Citovat příspěvek

13:38:47 25.07.2011

No 1) a 2) by snad slo, 3) nepada v uvahu - je to problem chovani VCL, na zapisu
[code]edit->text=IntToStr(cislo); [/code]
ktery diky kolizi s updown (pokud alespon jendou nebyl videt) nic neprovede, se toho moc spravit neda, ze ...

Pak je tu jste prasacka moznost 4) a sice:
[code]
// ########## hardcore solution for invisible TUpDown problems ###########
for(int i=0;iPageCount;i++)
PC1->ActivePageIndex=i;
[/code]

ale za to tady asi pochvalu nedostanu, byt je to nejjednodussi a zaroven snad mozna i funkcni (pouzivam provizorne). ;-)

Citovat příspěvek

Autor: tcesky

18:48:21 24.07.2011

Muzes vypsat vsechy controly daneho parenta.

1. Jednoducha situace: Kazdy TEdit s s nim asociovany TUpDonw objekt jsou na jednom panelu. Vyreseno.

2. Resitelna situace: Vsechno mas na jednom formu nebo panelu. Vnejsim cyklem budes hledat TEdit. Vnitrnim cyklem budes hledat "TUpDonw" a kdyz bude mit polohu blizkou k TEditu tak udelas asociaci.

3. Defaultni reseni: Zjistis proc Ti to rovnou nefunguje jak ma a to spravis.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

18:00:04 24.07.2011

Tomu, ze je vsechny budu muset vypsat do nejakeho seznamu, podle ktereoho to priradim cyklem se snad zadnym cyklem nevyhnu, ne?

Citovat příspěvek

Autor: tcesky

16:06:37 24.07.2011

[ital]Fakt se mi nechce vyplnovat asociace tech updown v programu az po jejich prvnim zobrazeni - je jich docela hodne. [/ital] Jaky pocet je prijatelny pro automaticke osetreni asociaci v cyklu?

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

VCL + TUpDown + TEdit + TPageControl = problem

15:21:06 24.07.2011

Zdravim,
opet jsem ve narazil na asi dost primitivni problem s VCL. Na formulari mam TPageControl, na strance strance nekolik TEdit s s nimi asociovane TUpDonw objekty. Obsah editu se mimo jine vyplnuje i programove. For je v tom, ze ty objekty TUpDown zpusobuji, ze se mi retezec zadany do Edit->Text ve skutecnosti neulozi, pokud jsem alespon jednou ten edit nevidel, tj. pokud jsem alespon jednou nemel zobrazenu patricnou stranku toho TPageControl. Pak uz muzu jit klidne na jinou a obsah editu se korektne meni. Zkratka dokud ten edit nebo mozna updown alespon jendou nevidim, tak se to chova skoro jako s enabled=false. Da se to nejak elegantne poresit? Fakt se mi nechce vyplnovat asociace tech updown v programu az po jejich prvnim zobrazeni - je jich docela hodne.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: