Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

ms sql 2008 r2 express - rychlost

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ms sql 2008 r2 express - rychlost

Autor: Duhacek

8:21:14 10.08.2011

Verzi Express jsem donedávna používal u zákazníka s cca 40 klienty (fakturace, sklad, účetnictví, mzdy a výroba + přehledy pro vedení), nikdy si nestěžovali.
Souhlasím s výše uvedeným názorem že je třeba aktualizovat statistiky.
Já ještě "kus" komunikace odchytil přes SQL database profiler (dělal jsem to na dev stroji s Std edicí) a pak si nechal přes Database Engine Tuning Advisor ukázat jestli se nemají udělat statistiky/klíče navíc - samozřejmě ano a po jejich přidání se to výrazně urychlilo...

Citovat příspěvek

Re: ms sql 2008 r2 express - rychlost

Autor: Martin Falta

12:38:04 14.07.2011

On je hlavne velky rozdil v implementaci optimizeru. Po restore DB z 2000 na 2008 doporucuju dropnout vsechny statistiky a procedure sp_updatestat vytvorit nove.

Martin

Citovat příspěvek

ms sql 2008 r2 express - rychlost

Autor: ble

12:30:54 14.07.2011

Zdravím

Nainstaloval jsem ms sql 2008 r2 express 64b. Zajímá mne, jak je to s výkonem tohoto sql serveru. Donedávna jsem používal ms sql 2000 ent. pod win xp, vše 32b. Musel jsem přeinstalovat comp (dvoujádrové cpu, 4gb ram), tak jsem na něj nasadil win 7 ultimate 64b a k tomu výše zmíněný sql 2008 r2 express 64b. Když jsem spustil rutinní zpracování dat, tak jsem zjistil, že jednotlivé fáze zpracování v podstatě stejnýcn dat je mnohem mnohem pomalejší (cca 4x až 6x). Vím, že sql express využívá max. 1gb ramky a využívá pouze jeden procesor/jádro, avšak nezdá se mi, aby to mělo za následek tak výrazné snížení výkonu.

Máte poznatky ohledně porovnání výkonu sql 2008 express a sql 2008 ent. ?? Mohu očekávat po přechodu na sql 2008 r2 ent. zvýšení výkonu ?? Anebo může být problém někde jinde ...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: