Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Techniky uchovávání hisotrických záznamů

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Techniky uchovávání hisotrických záznamů

Autor: Jakub Vrbas

16:02:55 25.11.2011

Díky za nakopnutí, nějak mi to dnes nemyslí.

Řekněme, že použiji MySQL a 2 partitions - 1. pro aktuální záznamy a 2. pro zbytek. Chápu to správně tak, že jediným řešením, jak zajistit, aby 1. partition obsahovala záznamy staré max. X dní je každý den pouštět např. proceduru, která změní nastavení partitioningu? Nebo je možné napsat něco jako
PARTITION BY RANGE (created)
PARTITION old VALUES LESS THAN (NOW() - X dní), -- sorry, MySQL syntaxi neovládám
? Skoro bych si tipl, že ne...

Přesto bych poprosil i o nějaké další přístupy k tomuto problému než partitioning. Proč? Experimentuji nyní se službou Xeround (Database-as-service) a tam bohužel partitioning není možný.

No a když už jsem to nakousl, nemáte někdo nějaké zkušenosti s touto nebo podobnou službou (např. Amazon RDS)? Zajímá mě každý postřeh :-)

Citovat příspěvek

Re: Techniky uchovavani hisotrickych zaznamu

Autor: sniper

12:44:32 25.11.2011

Partitioning

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Techniky uchovávání hisotrických záznamů

Autor: Jakub Vrbas

12:42:25 25.11.2011

Zdravím,
přemýšlím jakým způsobem uchovávat starší záznamy jinde než záznamy aktuální. Řekněme, že mám tabulku, ve které denně vznikají tisíce záznamů, ale pro aplikaci jsou v drtivé většině případů zajímavé pouze záznamy za posledních X dní (jak zápis, tak čtení). Ke starším záznamům je však nutné zachovat přístup, byť za cenu delší odezvy.

Zajímají mě jak čistě DB řešení tak ty, kdy je část logiky na aplikaci.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: