Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Thready

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Thready

Autor: The Sis

19:42:52 16.08.2011

Díky za rady.

Citovat příspěvek

Autor: Alpedar

9:06:19 16.08.2011

V tvem vlakne musis mit z venci viditelnou promennou ktera rika jestli zastavit nebo ne a behem provadeni ji musis obcas kontrolovat.
Aby bylo zaruceno ze se jeji zmena projevi v jinem vlakne, musi byt tato promena volatile (nebo schovana do AtomicNECO, ale to je tady zbytecne)

Citovat příspěvek

Autor: Maaartin

15:18:49 15.08.2011

Samozrejme... protoze ono to sice ma vlakno na GUI ale tys to delal v nem....

Pouzit vlastni vlakno je OK, ale radeji se koukni na SwingWorker, ten je presne na tohle delany. Nenutim ti ho, ale kdyz ho nesces taxi precti neco o pouziva swingu z vice vlaken.

Klidne novy instance vytvarej, uzivatel zas tak rychle klikat nemuze aby to stalo za to optimalizovat.

Pro komunikaci bych ten JTextArea klidne predal, muzes k nemu sice nejak donavigovat z jinyho okna, ale to tady asi nema smysl.

Citovat příspěvek

14:15:44 15.08.2011

´Tak on to není MP3 přehrávač, ale třídí to mp3 > Ano má vlákno pro GUI,ale když jsem dal výpočetní kód do tlačítka, tak se okno na danou dobu zablokovalo, dokud to nebylo hotovo.

Citovat příspěvek

Autor: the sis

14:14:30 15.08.2011

Tak on to není MP3 přehrávač, ale třídí to mp3 > Ano má vlákno pro GUI,ale když jsem dal výpočetní kód do tlačítka, tak se okno na danou dobu zablokovalo, dokud to nebylo hotovo.

Citovat příspěvek

Autor: adgsdfgsdfg

21:30:38 14.08.2011

pokud se nepletu tak java sama vytvari svoje vlakno pro GUI,
osobne bych asi vicevlaknovost u mp3 prehravace neresil.

Citovat příspěvek

Thready

17:39:59 14.08.2011

zdravím.
Mám 2. otázky.
Mám vlastní prográmek pro vytřídění MP3 podle ID3 Tagu.
1) Udělal jsem si vlastní třídu (třeva class MyThread), která dědí z Thread a pokud se spustí, tak se v ní začnou provádět samotné výpočty => aby interface nebylo blokované výpočky. Interface má 2. tlačítka > start a stop. Rozběhnout to problém nemám, ale nevím, jak mám proces tlačítkem "stop" korektně zastavit, tak aby při znovu stisknutí "start" vlákno začalo konat kód ve vlákně od začátku? Jde to bet vytvoření nové instance onoho vlákna? (vytvoření instance mám bokem, tak aby se netvořili nové a nové instance při každém stisknutí).
2) Interface má textArea > okno pro výpis, které chci použít jako konzoli. Jde to udělat tak aby text, který ukazuje by se do něj mohl poslat z jiných tříd, aniž bych musel předávat javax.swing.JTextArea > consoleTextArea (* to jsem musel dát jako vstopní patametr do MyThread, abych prostřednictvím MyThread mohl posílat data do okna)

Předem děkuji. Více méně jsem samouk, tak jakoukoliv radu ocením.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: