Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Jak se učit?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jak se učit?

Autor: rudyment

13:25:04 04.11.2011

Tak úplně jedno to není. Když už se začal učit jeden jazyk, tak začít se učit druhý jazyk dřív, než zvládne rozumně dobře ten první, není zrovna nejmoudřejší.

Obecně ale opravdu jedno, ve kterém ze sady rozumných jazyků budeš programovat. Jenom by to chtělo dotáhnout jeden na rozmnou úroveň, a teprve pak se začít pokoušet o další.

Problém není jenom v různé syntaxi jazyků, ale také v tom, že filosovie programování v každém z nich je trochu jiná. A hlavně vedle jinýách jazyků potkáš i jiné knihovny a za chvíli z toho totálně zblbneš.

Nějaký si vyber, a tn se pak rozumně nauč. Teprve pak se začni případně rozhlížet po alternativách.

Citovat příspěvek

Autor: wetrwertqwet

18:17:43 01.11.2011

je jedno zda java, C#, nebo treba python:
http://www.root.cz/knihy/ucebnice-jazyka-python/

a doma snad jedine metodou pokus omyl.
pokud clovek opravdu chce, tak prekona kazdou prekazku :-)
a douc se anglictinu, pro dokumentaci je myslim nezbytna.
muzes spojit studium programovani a anglictiny.

http://translate.google.com/

Citovat příspěvek

Autor: rudyment

16:38:48 01.11.2011

Obě knihy, které zmiňuješ, učí především syntaxi, ale neučí programování.

Pokud jsi je již prošel, tak ti moje vstupní učebnice budou připadat již příliš začátečnické, i když v nich řešené programy často tak začátečnické nejosu.

Pokud jsi se již překulil přes základy, mohl bys zkusit návrhové vzory, které vyšly v ComPressu.

Anglicky bys mohl zkusit "Head First Object Analysis nad Design" nebo "Head First Design Patterns". Ty se také snaží naučit čtenáře objektově přemýšlet.

Další kniha, která se alespoň trochu snaží vyjít z hranic pouhé učebnice syntaxe a základů knihoven je "Java - How to program" od Deitlů

Citovat příspěvek

Jak se učit?

Autor: Matee20

16:23:32 01.11.2011

Zdravím, učím se Javu, umím základy, ale nevím jak se naučit něco víc, abych mohl dělat větší projekty. Jsem samouk, protože mi nezbývá nic jiného...peníze na kurzy nemám a ve škole máme učitele, který nás neučí vůbec a nebo furt opakuje základy. Programování mě baví a chtěl bych se tím jednou živit. Potřebuji najít správný způsob na naučení se správným technikám atd...

Mám knížku od P. Herouta, ale když chci udělat složitější projekt tak se prostě vždycky někde zaseknu a zoufale hledám jak co funguje.. takže než pochopím třeba metody tak to trvá hrozně dlouho. Nevím jestli to vyjde, ale docela spoléhám na vysokou, že aspoň tam se něco naučím. Doté doby se tomu chci věnovat.

Anglicky docela něco umím, ale než přelouskám stránku v Thinking in Java tak je to hrozná doba.

Jak jste se učili vy ?
Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: