Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

problém s tiskem javascriptového gridu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: problém s tiskem javascriptového gridu

Autor: Martin S

15:19:42 26.10.2010

Díky za snahu, už jsem na to přišel, bylo to opravdu zapomenutým media=screen v definici css, jak jsi naznačoval. Jsem idiot, idiot a ještě jeden idiot, ale hlavně že je to vyřešeno ;-)

Citovat příspěvek

Autor: peta1

20:05:48 25.10.2010

To mi povidej, tez jsem na to koukal.
Kazdopadne jestli chces, ty data ten script posila, muzes si napsat vlastni zobrazeni tabulkou. Staci, kdyz ti to vygeneruje table, tr, td, css uz na to nabalis vlastni. ideane tbody a thead a pod.

Pekne stara verze, koukam :)
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/navody/html/tabulky.htm
Tady neco novejsi
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-docu/tabulky.htm

Citovat příspěvek

Autor: Martin S.

15:10:40 25.10.2010

To tlačítko print pod tabulkou je mi k ničemu, v podstatě akorát odesílá VŠECHNA data do php skriptu, který je pak nějak sám nepříliš vzhledně formátuje a tiskne, to právě nechci, to je taková zbytečná oklika. Chci, aby se mi vytisklo to, co si v rámci gridu "naklikám", tzn. třeba javascriptově schovám sloupce, seřadím to a chci bez jakéhokoliv odesílání dat nebo refreshu stránky vytisknout - jenže to, co vidím v browseru, v žádném případě neodpovídá tomu, co vyjede z tiskárny :) V podstatě jsou jen dvě vysvětlení - buď je někde v CSS modifikace pro tisk (jak sám píšeš), ale to jsem nenašel. Nebo je to tím, že data jsou generována dynamicky javascriptem, ale to nepovažuju za pravděpodobné, protože ta data na tiskárnu jdou, akorát bohužel naskládaná pod sebou bez jakéhokoliv css zpracování :) Zkusím se ještě zaměřit na ty CSS, ale prostě moc nechápu, proč by to mělo do tisku jít úplně jinak než do browseru, když je CSS stejné.

Citovat příspěvek

Autor: peta1

8:06:11 21.10.2010

Zkousel jsi dole pod tabulkou tlacitko print?
Bud to da do okna nebo odesle na server na php. Ale data nijak nekoduje ani nekomprimuje :) Zhlediska bezpecnosti a uspory odesilani na server neni vubec dobre.
Primo ve strance mas JS kod, ktery to bud odesle nebo zobrazi v okenku.

Pak je mozne pouzit tlacitko print screen, ulozit do obrazku a vytisknout.

V IE8 ma nahled pres tiskem 3 stranky.
Ve FF jen jednu.
Pri zakazani CSS je ve FF nahled pred tiskem kompletni tabulka. Data pod sebou.
Cili, proc to dela? Nekde jsou chybne udelane styly.
Muzes dat vyhledavat v souborech a hledat slova: style, css, print, all a zjistit, zda to tam nektery neblokuje a neprepisuje pri udalosti print. Me to prestalo bavit hledat, kdyz jsem nic zajimaveho nenasel.

Pak je mozne pouzit tlacitko print screen, ulozit do obrazku a vytisknout. V IE8 ma nahled pres tiskem 3 stranky. Ve FF jen jednu. Pri zakazani CSS je ve FF nahled pred tiskem kompletni tabulka. Data pod sebou. Cili, proc to dela? Nekde jsou chybne udelane styly. Muzes dat vyhledavat v souborech a hledat slova: style, css, print, all a zjistit, zda to tam nektery neblokuje a neprepisuje pri udalosti print. Me to prestalo bavit hledat, kdyz jsem nic zajimaveho nenasel.

Citovat příspěvek

problém s tiskem javascriptového gridu

Autor: Martin S.

16:19:59 20.10.2010

Používám javascriptový grid pro zobrazování tabulky se záznamy (demoverze gridu je například zde: http://www.nicblue.com/gridnic/demo/grid.html). Problémem je ovšem to, pokud chci danou html stránku vytisknout "tak, jak je" - z gridu mi zbyde prakticky jen pár písmenek rozházených po stránce, prostě chaos (můžete si zkusit sami :-) Je vůbec šance pro takový komplexní javascriptem generovaný grid udělat nějaké "tiskové CSS", aby to šlo normálně vytisknout zhruba v téhle podobě? (odkaz "Print" pod gridem neřešte, ten se chová trochu jinak a je pro mě v tuhle chvíli nepoužitelný).

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: