Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nový web o jQuery

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nový web o jQuery

Autor: peta1

11:25:13 09.11.2010

S CSS to porad vypada desive.
Vis, jak se delaji v sesite okraje, pravitkem a tuzkou? Tak zrus veskere obrazky a udelej si tam okraj zleva a prava. K tomu, kdyz to zarovnas, tak to bude parada.
Ve tvem pripade tyhle okraje budes mit:
* oramovani stranky
* odsazeni od ramu
* menu vpravo, zleva
Pak budes mit vnitrni bloky, ktere maji vlastni oramovani. Jako treba horni menu, logo, seznam clanku, polozky v pravem menu.

Momentalne ti to lita, kde chce.
Napriklad horni menu mas natlacene na ramu stranky. V okne 500x500 je to okraj prohlizece.
Logo se zarovnava podle leveho padingu stranky, ale melo by mit jeste vlastni padding, protoze u seznamu clanku mas take odsazeni zleva.
Seznam clanku, ten bych v tomto pohledu videl jako oki, vychozi pro layout.
Totez v podstate prave menu, az na ten detail, ze je z hora cuknute vic. Nevim, jak jinde, ale ve FF je Tip okenko proste vic nahore nez prave menu.

* paticka, nevim, jak byla pred tim, ale prudky kontrast cerna (paticka) bila (obsah) muze udelat fakt jen packal. Nehlede na to, ze ted ti odkazy sviti. V hlavicce je to snesitelne, protoze tam mas mezibarvu tu modrou. Zkus si udelat screenshoot a hodit to do grafickeho editoru, odbarvit. Jasove slozky musis mit vyvazene, odstupnovane. Viz jakpsatweb diskuze, nazor na stranku, prvni 3 temata popisuji nejcastejsi chyby.

Ja vim, hahaha, peta zas neco pise, ignore, ignore, ignore :) Si to tam precti, tam to nepsal peta :)

Citovat příspěvek

Autor: Jadro007

15:42:23 08.11.2010

:) šipek ubyde, minimálně z loga, ale je dost možný, že i z jiných míst :)

Citovat příspěvek

Autor: ondrej.svec

6:41:35 08.11.2010

zdá se mi to "přešipkované"

Citovat příspěvek

20:34:00 07.11.2010

ondrej.svec: Hover efekt přidán, líbí? :)

Citovat příspěvek

19:15:53 06.11.2010

designerrr: Díky za reakci :)
peta1: Grafiku sem nedělal já, je to free šablona. :) a grafik jí ještě upraví, takže nějáké drobné změny tam budou. Taky jako programátor nemám grafický cit :) PS: s CSS to vypadá líp než bez :)

Citovat příspěvek

Autor: peta1

18:14:39 06.11.2010

Tragedie.
* text (velikosti, radkovani, odelovace, kontrast treba v paticce, v hlavicce)
* barvy (hlavicka, menu)
* zarovnani do mrizky, k vodici care, marginy, padding (hlavicka, menu)
To rikam porad, ze jako programator tez nejsem schoven udelat poradnou stranku graficky :) Bez CSS to vypada asi nejlepe.

Citovat příspěvek

Autor: designerrr

13:59:11 06.11.2010

Podlě mě je design pro tento druh webu ok. Přehledné, velké nadpisy. Akorát se začínám vzdělávat v oblasti webu, hlavně po stránce programování, takže určitě šáhnu taky po nějakém JS API. Když bude něco v češtině, tím lépe.

Citovat příspěvek

13:35:10 06.11.2010

Díky za reakci :) hover na horní menu je dobrý nápad, nějaký hover tam bude :) hotové řešení je i není plugin :) záleží, jak bude koncipován článek ;) na konci článku o každém pluginu plánuji dát kompletní okomentovaný kód na to, jak ho použít, takže tato část by se jako hotové řešení dalo považovat :) a na designu se ještě pracuje, bude jiné logo a ještě něco, záleží na tom, co mi na to řekne grafik.

Citovat příspěvek

Autor: ondrej.svec

13:24:49 06.11.2010

Podle mě je design hodně strohý, třeba na to horní menu bych určitě přidal nějaký :hover nebo dokonce i efekt od jQuery, když už je na to ten web zaměřený...

Obsahová stránka je zatím docela přehledná, jenom si myslím, že hotové řešení není to samé, co plugin.

Citovat příspěvek

Nový web o jQuery

11:01:37 06.11.2010

Ahoj,
nejsem si jistý, jestli tady tento příspěvek má co dělat, tak ho klidně smažte, pokud sem nepatří.
Dělám nový web o jQuery místo mého starého jQuery.ic.cz. Mám hotový návrh webu a chtěl bych vás poprosit, abyste mi napsali, jestli se vám nápad líbí a okomentovat obsahovou část stránky, co tam chybí a co byste tam naopak nedávali. Děkuji.
-> http://jquery-navod.cz/index2.html

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: