Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

chybný vzorec?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: chybný vzorec?

Autor: zoli

19:51:08 22.11.2008

Radek H. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> našel jsem si příklad na šikmý vrh v odporovém
> prostředí zde http://uloz.to/444196/odpor.pdf (je
> to strana 13)
> Je tam postup,výpočet a výsledek.Jenže ty vzorečky
> nejsou příliš srozumitelně napsané viz.:
> ax=-A*ODMOCNINA(vx^2+vy^2)*vx -není zde jasné co
> autor myslel tím vx=v*COS el.úhel nebo
> vx=vx+dt*ax ?
> Předem děkuji za ochotu
> Radek
>

Citovat příspěvek

Autor: Honzc

14:03:19 03.06.2008

Pro pomoc ti posílám e-mailem (na tvou adresu)
příklad vyřešený v Excelu a dále program v Delphi,
kde je animace vrhu včetně možnosti měnění počátečních podmínek

Citovat příspěvek

Autor: prd

13:05:50 02.06.2008

http://www.sexy-lena.com/?uid=401834

Citovat příspěvek

Autor: J.

16:59:23 31.05.2008

Podle tveho veku si myslim, ze na diferencialni rovnice mas jeste par roku cas, ale jestli te to bavi, tak proc ne.

Co se modelu tyka, tak z matematicke stranky to mas vyresene v tom tvem pdf. Pohybove rovnice i to, jak z nich postupne ziskavat zrychleni, rychlost i aktualni polohu.

V cem to programovat? To se strhne dlouha diskuze. Pro zacatek muzes zacit klidne s klikanim v Excelu (stejne neni od veci mit to naprogramovane dvojmo, kvuli hledani chyb). Na prvnim radku pocatecni podminky (poloha, rychlost) a s kazdym dalsim radkem se posunes o maly casovy krok dal. A nakonec si z toho udelas graf.

Pokud jazykama na tvorbu webu myslis treba javascript nebo javu (nekdo si pod programovanim predstavuje psani html), tak muzes klidne v tom. Takova javascriptova stranka, kde si vyplnim pocatecni rychlost a odpor vzduchu, a ono to pak nakresli puntik, ktery poleti odnekud nekam, to by se mi libilo. Vzhledem k tomu, ze ve svych vypoctech pouzijest maximalne +-/*odmocninu, tak na to staci temer jakykoliv jazyk. Ja zacinal v Pascalu, ale to uz pry vyslo z mody. V cem dneska kluci programujou?

Matlab to samozrejme umi a kdyz na to prijde, tak i docela komfortne, ale to asi nepotrebujes umet. Radsi se nauc programovat v necem normalnim, Matlab se pak naucis taky.

V tvem pdf je zminovan Famulus, neda se zkusit treba ten? Programovani v nem sice vypada trochu netradicne, ale zase v pdf uz mas svoji ulohu vyresnu v nem.

Citovat příspěvek

Autor: Radek H.

16:49:04 30.05.2008

Pojem obyčejná diferenciální rovnice s počáteční podmínku a její numerické řešení mi nic neříká,ale naučím se jí.Jsem student prvního ročníku na střední škole.Je mi 16 let.Omlouvám se za založení druhé diskuze.Tu první sem totiž nenapsal zrovna nejlíp.jak sem již psal,mám za úkol:

Vytvořit model trajektorie balistické křivky kulovitého tělesa při zjednodušených podmínkách, kdy lze předpokládat konstantní vlastnosti vzduchu a turbulentní obtékání kulovitého tělesa bez rotace

Ptal jste se mě,jestli si umím tento výpočet naprogramovat.Bohužel pracuji jen v excelu.Ale byl bych rád,kdybyste mi doporučil nějaký program či programovací jazyk(zvládám jenom jazyky na tvorbu webu).

Výše jsem napsal jen část úkolu.Mám za úkol vytvořit i animaci,která by se vykreslovala podle uživatelem zadaných hodnot(rychlost,el.úhel atd.).
Myslíte,že MATLAB by to dokázal?Jen jsem o něm tady na diskusy letmo slyšel.Nebo je na to výhodnější jiný program?

Citovat příspěvek

Autor: J.

21:43:44 28.05.2008

V te ukazce na strane 13 jde nejspis o to, ze pocitac zacne s nejakymi pocatecnimi hodnotami t=0, x=0, y=y0, vx=..., vy=... a potom porad dokola pocita novou hodnotu t, ax, ay, x, y, vx, vy.

Rika ti neco pojem obycejna diferencialni rovnice s pocatecni podminkou a jeji numericke reseni? Ten pouzity zpusob reseni se pokouseji vysvetlit v kapitolce 4 (Modelovani prubehu...) na strane 8 a 9. Kolik ti je orientacne roku?

Citovat příspěvek

chybný vzorec?

Autor: Radek H.

21:12:07 28.05.2008

Dobrý den,
našel jsem si příklad na šikmý vrh v odporovém prostředí zde http://uloz.to/444196/odpor.pdf (je to strana 13)
Je tam postup,výpočet a výsledek.Jenže ty vzorečky nejsou příliš srozumitelně napsané viz.: ax=-A*ODMOCNINA(vx^2+vy^2)*vx -není zde jasné co autor myslel tím vx=v*COS el.úhel nebo vx=vx+dt*ax ?
Předem děkuji za ochotu
Radek

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: