Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

m-funkce

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: m-funkce

Autor: lili

22:25:22 22.04.2009

pomoze mi niekto.....piste na email shrew0000@centrum.cz
diiik :) :)

Citovat příspěvek

Autor: morph

22:28:24 21.04.2009

Muzu te ubezpecit, ze si opravdu nehonim ego na tom, ze nekdo neco nevi a omlouvam se teda, ze jsem se vubec pokousel odpovedi alespon trochu pomoci...

btw: ty jsi toho kodu zrovna moc nevlozil....

Citovat příspěvek

Autor: tielk.d

16:19:23 21.04.2009

Víš co chlape nic proti, ale.
Ta holka pravděpodobně má problém s matlabem, ostatně jako většina lidí a ty místo aby jsi ji trochu poradil,napřiklad kus zdrojáku, tak ji napíšeš příkazy,aby si to vyhledala v helpu, což ostatně asi udělala, ale nevěděla si rady proto se optala zde..Setkal sem se tady s tím mnohokrát, někdo potřebuje poradit, a ti borci co v tom umí, tak místo, aby poradili, tak si nevědomky, možná i vědomě, libují v tom, jak to oni umí a ostatní se v tom potí.

Citovat příspěvek

20:27:56 16.04.2009

Colormap je neco jineho nez colorspace...

Colormap mas pseudobarvu napr. do grafu pro lepsi nazornost, zatimco tebe zajima colorspace, jakozto barevny prostor (tj. to jak jsou jednotlive barvy definovane).

Podivej se na tu funkci co jsem ti uz psal [code]rgb2hsv[/code]

Citovat příspěvek

17:33:42 16.04.2009

dakujem za radu.......ja som sa o nieco pokusala a uz mi nieco vyslo ........ale mam problem s colormap...ked som to robila cez command window...tak sa mi obrazok nacital ,ale ja to mam robit cez m-funkci a tam mi to stale hlasi chybu
cez napr:command window
save 'C:\Documents and Settings\Owner\Dokumenty\Matlab'
>> load tweety
>> whos
Name Size Bytes Class

tweety 555x555x3 924075 uint8 array

Grand total is 924075 elements using 924075 bytes

>> image (tweety)

a stade sa už neviem nejak pohnut

>> colormap (map)
??? Undefined function or variable 'map'.

>> colormap (HSV)
Warning: Could not find an exact (case-sensitive) match for 'HSV'. C:\MATLAB701\toolbox\matlab\graph3d\hsv.m is a case-insensitive match and will be used instead. You can improve the performance of your code by using exact name matches and we therefore recommend that you update your usage accordingly. Alternatively, you can disable this warning using warning('off','MATLAB:dispatcher:InexactMatch').
>>

Citovat příspěvek

21:25:11 08.04.2009

No mas udelat funkci, ktera jako vstup bude brat nazev obrazku, ten otevres pres ten
[code]imread[/code], potom z toho spocitas ty koeficienty (nevim presne co to ma bych za vypocet, to si musis zjistit uz sama) - v matlabu je vsechno matice, tzn. ze i kdyz budes pracovat s obrazkem, pracujes s tim jako s matici, tzn. ma to nejakou sirku, vysku a pak este nejake dalsi parametry (v pripade RGB obrazku, coz je ten format, ve kterem to otevres jsou to prave slozky R, G a B).

Potom prevest ten obrazek z rbg do alternativniho hsv snad neni problem pomoci
[code]rgb2hsv[/code], nebo to muzes prepocitat pomocit toho prevodu z odkazu co jsem uz posilal.
A zobrazeni histogramu uz je to posledni [code]imhist[/code].

Do jednoho okna? To bych pochopil asi tak, ze mas pouzit [code]subplot[/code]

Citovat příspěvek

14:01:34 08.04.2009

no je to matlab .........dostali sme s kamoskou zdanie a nejak sa s tym nevieme pohnut...neprebrali sme to a...... no neviem to. ........... pozeram do skript a snazim sa nieco zohnat na to
zadanie prace:
Vytvořte M-funkci na: načtení libovolného obrázku ve formě *.bmp, určení průměru a směrodatné odchylky maticových elementů, převedení RGB obrazového zobrazení na HSV barevné zobrazení a zobrazení histogramu úrovni jasu. Vše zobrazte do jednoho grafického okna s popisem.
vsetko ostatne mam urobit a najst sama.Nevies mi s tym nejak poradit?

Citovat příspěvek

18:33:49 07.04.2009

to ze mas delat neco o cem nic netusis neni des, ale normalni vec :)

co by to melo byt za odchylky? do jakeho predmetu to mas?

Citovat příspěvek

13:22:53 07.04.2009

no neviem určiť .....určení průměru a směrodatné odchylky maticových elementů........hlavne ten odchylky maticových elementů......dostala som s kamaratkou tuto ulohu a nepreberali sme to tak je to pre mna des....dik za stranku :)

Citovat příspěvek

20:49:00 06.04.2009

a s cim konkretne mas problem?

obrazek otevres pomoci imread, rgb na hsv muzes prevest pomoci rgb2hsv, pokud te zajima co to vubec je, tak ten nejzakladnejsi popis najdes napr. tady: http://en.wikipedia.org/wiki/HSL_color_space

histogram udelas napr pomoci imhist...
samozrejme ze cokoliv z toho si muzes naprogramovat sam, ale kdyz uz ty funkce jednou v matlabu jsou...

Citovat příspěvek

m-funkce

20:29:43 06.04.2009

Ahojky. Potrebovala bych poradit s tymto zadanim....vubec si s tym nevim rady :(.
Vytvořte M-funkci na: načtení libovolného obrázku ve formě *.bmp, určení průměru a směrodatné odchylky maticových elementů, převedení RGB obrazového zobrazení na HSV barevné zobrazení a zobrazení histogramu úrovni jasu. Vše zobrazte do jednoho grafického okna s popisem. :S [ital] [/ital] [ital] [/ital] [bold] [/bold]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: