Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Project Glossary

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Project Glossary

Autor: Marek Březina

9:49:00 17.07.2008

Peklem bych to nenazval, ale je to trochu narocnejsi na rizeni. Nevyhodou (oproti zdrojakum ktere jsou textove) je, ze se blbe porovnavaji ruzne verze modelu. Sparxi se sice cini, driv to neslo vubec, ale je to neprijemne.
Rozhodne doporucuji pouzivat na model jednu repozitory.

Citovat příspěvek

Autor: suky2

9:37:16 17.07.2008

Tak ja na projektu pracuju uplne sam, takze se me to netyka, ale dovedu si predstavit, ze takova synchronizace by byla peklem...

Citovat příspěvek

Autor: Marek Brezina

10:13:36 16.07.2008

PG ma jednu velkou nevyhodu. Pokud je model sdilen mezi vice lidmi pomoci nejakeho systemu source control (VSS, CVS, Subversion) tak se sdili pouze to co je umisteno ve sdilene package, PG se nesdili. Coz je skoda, proto delam slovnik pojmu jako samostatnou package a pojmy modeluju jako "entity". Neni to uplne idealni ale nic lepsiho mne zatim nenapadlo.

Citovat příspěvek

Autor: Martinigue

9:55:48 16.07.2008

Chvíli mi trvalo než mi došlo, že vlastně odpovídáš na můj 150 let starý příspěvek ... :-D Každopádně =>

Každý uživatel modelovaného systému je ACTOR, ať už je to osoba, externí aplikace, okolní systém, ... a jako takový má v EA svoje místo které zmiňuješ - UC Model. Jak jsem minule psal o seznamu v PG - je to asi blbost, pokud standardně využiješ seznam Actorů, navíc v PG by je ani nikdo nehledal, bylo by to nestandardní a o tvého klienta by se mohly pokoušet mdloby ... :-)

Mac

Citovat příspěvek

21:57:53 15.07.2008

I) Diky. Uz to chapu.

II) Pokud bych je mel v Use Cases Modelu, jak bych je mel podle UML oznacit? Napada me jako aktery a k nim do poznamek informace o nich? Proc ne v Project Glossary? Protoze s EA by nesel vypsat samostatny seznam. I kdyz jako doplnek, mozna dobry...

Citovat příspěvek

Autor: Martinigue

8:29:31 30.06.2008

Ahoj,

I) Technical vs. Business - týká-li se to samotné aplikace, tj. její vlastnost, feature, parametr, atd., jde to do Technical; týká-li se to procesu, který aplikace plní nebo ho pomáhá plnit, jde to do Business.

II) Uživatelé jsou jednoduše Stakeholders a ty jdou zásadně do UC; nicméně proč nemít v Project Glossary vypsaný seznam, a ještě např. setříděný třeba podle práv, oddělení, ... uživatelů.

Mac

Citovat příspěvek

17:28:28 26.06.2008

II) Nj, jenze ja jsem business model oficialne nemodeloval, prislo mi to zbytecne. Kam by se to dalo hodit jeste? Musi to byt uplne jinde?

Citovat příspěvek

Autor: Marek Březina

11:59:28 26.06.2008

ad II)
Ja bych rek ze uzivatele patri do bussiness modelu k aktivitam ktere vykonavaji.

brezina

Citovat příspěvek

Project Glossary

11:25:03 26.06.2008

Dobry den,
narazil jsem zase na mensi problemy.

I) Pouzivam EA, kde se pojmy ve slovniku deli na technical a business. Poradite mi, kde je mezi nimi hranice? Chvili si myslim, ze pojem patri mezi technical, pak se mi zase spis hodi mezi business.

II) Mam vymyslene a dobre popsane budouci uzivatele systemu ale jenom na papire. Kam s nimi? Do Project Glossary? Do Requirements Modelu? A nebo az do Use Case Modelu?

Diky za rady, suky.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: