Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

MS VS 8 problém při kompilování EXE

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: MS VS 8 problém při kompilování EXE

Autor: Vanec

15:24:51 11.04.2009

Ok problém vyřešen měl jsem chybu v includovaných headerech :( ... fakt sorry za to se stydím, ale stalo se... Děkuji všem za Vaši pomoc :)

Citovat příspěvek

Autor: JSH

0:18:42 11.04.2009

vypadá to, že SDLmain, nebo nějaká jiná knihovna je kompilovaná s nějakou jinou runtime knihovnu (tady /MD). Přepnout na tu by to mělo spravit.

Citovat příspěvek

23:30:06 10.04.2009

Ok Mainem to taky bylo krom toho že jsem zapoměl přilinkovat k projektu sdlmain.lib ,ale tím se mi vyskytl jiný problém v knihovně msvcrt.lib nevíte někdo co tím chtěl básník říct ? podle mě se tam něco mlátí v MultiThreadu mám projekt nastaven na MTd (Multi-Threaded Debug) jak EXE tak DLL

Error 1 error LNK2005: "private: __thiscall type_info::type_info(class type_info const &)" (??0type_info@@AAE@ABV0@@Z) already defined in LIBCMTD.lib(typinfo.obj) msvcrt.lib

Error 2 error LNK2005: "private: class type_info & __thiscall type_info::operator=(class type_info const &)" (??4type_info@@AAEAAV0@ABV0@@Z) already defined in LIBCMTD.lib(typinfo.obj) msvcrt.lib

Error 3 error LNK2005: _exit already defined in LIBCMTD.lib(crt0dat.obj) msvcrt.lib

Error 4 error LNK2005: _strrchr already defined in LIBCMTD.lib(strrchr.obj) msvcrt.lib

Error 5 error LNK2005: _fprintf already defined in LIBCMTD.lib(fprintf.obj) msvcrt.lib

Error 6 error LNK2005: _fopen already defined in LIBCMTD.lib(fopen.obj) msvcrt.lib

Error 7 error LNK2005: _fclose already defined in LIBCMTD.lib(fclose.obj) msvcrt.lib

Error 8 error LNK2005: __isctype already defined in LIBCMTD.lib(isctype.obj) msvcrt.lib

Error 10 fatal error LNK1169: one or more multiply defined symbols found .\Debug/engine.exe

Děkuji předem za odpověď
:)

Citovat příspěvek

Autor: michalferko

17:52:11 10.04.2009

s OpenGL to nema nic spolocne, najskor mas zle zadefinovanu main funkciu. Bud ju nazvi WinMain (najdes v googli ako presne ma vyzerat) alebo _tmain(int argc, TCHAR * argv[]) (aspon myslim ze to tak je).

Citovat příspěvek

MS VS 8 problém při kompilování EXE

13:16:21 10.04.2009

Dobrý den, zasekl jsem se na jednom nepříjemném problému při kompilování mého projektu v MS VS 8 mi vyhodí tuto chybu

[quote]
Error 3 error LNK2019: unresolved external symbol _main referenced in function ___tmainCRTStartup MSVCRTD.lib
[/quote]

díky které nemohu vytvořit exe soubor.. :(

Kod v main.cpp je nasledujici
[quote]
#include "../EngineCore/core.h"

#pragma comment (lib,"EngineCore.lib")

Engine *engine;

int main(int argc, char *argv[])
{
engine->init();
engine->run();
engine->deinit();
return 0;
}
[/quote]

jedná se o herní engine využívající OpenGL jako renderovací knihovnu a SDL pro vytvoření okna.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: