Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

DruiD

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: DruiD

Autor: frca

18:49:07 08.06.2009

Autor: DruiD

18:39:45 08.06.2009

dakujem, este jedna vec, neviem ako posunut tie roviny:) robi sa to touto fciou? void gluPerspective(), ono je to poda toho co som cital nastavenie kamery

Citovat příspěvek

Autor: nou

18:12:49 08.06.2009

http://img195.imageshack.us/img195/7756/wrong.jpg

takto modre je najskor uz spominany Z-fighting. posun prednu orezavaciu rovinu dalej od kamery a zadnu rovinu blizsie ku kamere. to by malo pomoct.

tu miestnost si zmensi a teda ju pouzivaj ako miestnost a nie ako skybox. to je na tebe. mozes si tam naprklad dat aj detailny model miestnosti a chodit po nej. to je na tebe.

Citovat příspěvek

Autor: Druid

17:43:05 08.06.2009

tak tu je screen:
http://img195.imageshack.us/img195/7756/wrong.jpg
zatial to vyzera biedne:-D ale to je tak nemozem robit na grafickych detailoch kym to nepracuje spravne
cervenym je chyba orezavania, takze to mam spravit tak ze zmensim vsetko na scene? a nastavit sa to neda nejako? lebo pre mna by bolo lepsie mat tu knihu takuto velku
modrym je chyba textur:/ to neviem ako vyriesit:/

Citovat příspěvek

Autor: nou

8:18:49 08.06.2009

no vyzera to na Z-figting. teda nepresnost hlbkoveho buferu kde sa ti prekrivaju dva polygoni s podobnou hlbkou. tu pomoze zmensit rozsah prednej a zadnej orezavacej roviny. vhodne je zvetsit prednu pretoze ta to ovlivnuje omnoho viac.

Citovat příspěvek

Autor: frca

8:15:06 08.06.2009

doloz screen :)

Citovat příspěvek

DruiD

Autor: textury

20:42:53 07.06.2009

v poslednej dobe som sa stretol s javom, ze sa mi prekryvaju textury:/ je pravda ze mam kvader ktory ma ucite hrany dost blizko seba ale proste ked sa k nemu priblizim tak sa ukaze len ta textura ktora sa ma ukazat ale zas ked sa dam dalej tak aby som videl na cely kvader(je tenky ale vysoky) tak vidim prekryte textury aj z prenej steny aj zo zadnej ako by sa to dalo odstranit, popripade mozem dolozit screen ak by bol opis nepochopitelny:)

a otazka co som dal v topicu predtym ale uz mi na nu nik neodpovedal, je lepsie zmensit objekt alebo upravit orezavaciu rovinu ak sa da zmenit aby bola dalej???
dakujem

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: