Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

.NET DataWindow a globální funkce

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: .NET DataWindow a globální funkce

Autor: jura.polak

12:25:18 21.04.2009

Aha, tak už jsem trochu v obraze. Já si myslím, že do .NET nepůjdeme - máme hodně logiky i mimo DW, takže by to byl celkem velký problém.
Rozhodně by to stálo za dotaz na Sybase - jestli inzerují, že to má mít plnohodnotnou funkcionalitu s původním PowerBuildeřím datawindow, tak bych to viděl jko klamavou reklamu, pokud neřeknou, jak se dá expression napsat pro vlastní funkci.

Citovat příspěvek

Autor: PavelD_

12:10:21 21.04.2009

Tak jo, trochu to rozvedu.
V PowerBuilderu je možné napsat si globální funkci, řekněme funkci, která nahradí všechny výskyty řetězce jiným ReplaceAll(v_čem,co,čím). Pak takovou funkci mohu použít v compute v DataWindow.
Sybase vytvořila komponentu .NET DataWindow. Ta komponenta je placená (cenu z hlavy neznám, ale jistě levnější jak PowerBuilder), trial verzi si můžete stáhnout na stránkách Sybase. Tu komponentu je pak možné použít v .NET ve Windows Forms. Ta komponenta je super, protože je to stejné DataWindow (až na drobnosti) jako známe z PowerBuilderu. Té komponentě se dá definovat LibraryList a dát tam PBL či PBD, ale odtud to umí vzít pouze SRD (definici syntaxe dw), ale již ne funkce.
Máme aplikaci v PowerBuilderu, máme spousty SRD (navržených reportů apod.) a máme sto chutí přejít od PowerBuilderu do .NET WinForms, protože PowerBuilder zastarává, možnosti vzhledu aplikace psané .NET jsou jinde, stejně možnosti komunikace apod. . Přepsat PowerScript kód do C# si dovedeme představit, ostatně jsou na to i překladače třetích stran, které to udělají automatizovaně. Místo klasického DW by pak bylo .NET DataWindow. Vše by bylo super, ale tomu .NET DW neumíme vnutit nějakou naši uživatelskou funkci ani z PB ani z C#, prostě jsme odkázáni jen na ty funkce, které do DW dala přímo Sybase a nemůžeme použít třeba tu naši ReplaceAll.
Jako druhá varianta by se PowerBuilder 11.5 dal napsat .NET target, kde bych vytvořil .NET komponentu, která by v sobě měla vloženo klasické DataWindow (resp. DataStore a zobrazovat pak výsledek třeba jako PDF) a současně ve stejném projektu i globální funkce (prostě je do toho dll nějak nepřenese). Jenže ani v tomto případě, při použití této komponenty nelze volat ve výrazech globální funkce.
Možná něco přinese PowerBuilder 12, ale nikdo netuší (hádám, že ani Sybase), co tam bude, kdy to bude apod. .
Použít něco jiného místo DW (jiný reportovač) by znamenalo obrovské úsilí a je k neuvěření, že se komponenty třetích stran ještě ani nedostaly na úroveň DW, když DW v dost stejné podobě znám již alespoň 10 let. Takže kromě obrovské práce s převodem, nebo překreslením je tu to, že komponenta, která by uměla GroupSort, agregované funkce nad uživatelskými funkcemi apod. neexistuje.
Pokud se na něco takového zeptám na .NET fóru, tak naprosto netuší o čem je řeč. Přece jen je to problém bližší PowerBuilderu. Chápu, že ani tady nemohu čekat, že to bude o moc lepší, ale tak nějak jsem doufal, že někdo řeší stejný problém.

Citovat příspěvek

Autor: Mi.Chal

17:56:03 16.04.2009

jura.polak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já taky nevím. Expression mohou volat
> powerbuildeří globální funkce - ty jste měl na
> mysli? Ty co jsou umístěny v PBL-ku?
>
> Neznám komponentu .NET DW a nevím jak se používá,
> takže budu jen spekulovat.
> Co mě zajímá, kde jsou uloženy datawindows
> objekty. Jestli je to v PBL, tak bych očekával, že
> by se expression měly dostat na funkce uložené v
> tom stejném PBL.

me to pripada cely nejaky zmateny, pise ze prechazi z PB na .Net. Ale v .Net standardne zadna trida DataWindow ani neni

Citovat příspěvek

Autor: jura.polak

16:53:53 16.04.2009

Já taky nevím. Expression mohou volat powerbuildeří globální funkce - ty jste měl na mysli? Ty co jsou umístěny v PBL-ku?

Neznám komponentu .NET DW a nevím jak se používá, takže budu jen spekulovat.
Co mě zajímá, kde jsou uloženy datawindows objekty. Jestli je to v PBL, tak bych očekával, že by se expression měly dostat na funkce uložené v tom stejném PBL.

Citovat příspěvek

Autor: Mi.Chal

14:47:16 16.04.2009

PavelD_ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Při přechodu z PowerBuilderu do .NET jsme chtěli
> využít komponentu .NET DataWindow, protože DW je
> to nejlepší, co v PB je a jiné komponenty jsou
> horší, ale to .NET DW neumí volat globální funkce
> ve výrazech (compute.expression). Tedy přesněji
> .NET neumí globální funkce obecně, ale třídy mohou
> mít statické funkce - chtěl bych je nějak volat z
> výrazu v DW (třeba nějak přiřadit class, nebo se
> "dotečkovat"). Nebo libovolně jinak si napsat své
> uživatelské funkce, v C#, v Javě, v PB... pro .NET
> DW - je mi jedno jak, jde řádově o 10 funkcí.

rekl bych, ze bude lepsi se zeptat v diskzui .Net :).

jestli to jde nevim (nepouzival jsem), chces pro to winforms nebo asp.net?

Citovat příspěvek

.NET DataWindow a globální funkce

Autor: PavelD_

14:31:17 16.04.2009

Při přechodu z PowerBuilderu do .NET jsme chtěli využít komponentu .NET DataWindow, protože DW je to nejlepší, co v PB je a jiné komponenty jsou horší, ale to .NET DW neumí volat globální funkce ve výrazech (compute.expression). Tedy přesněji .NET neumí globální funkce obecně, ale třídy mohou mít statické funkce - chtěl bych je nějak volat z výrazu v DW (třeba nějak přiřadit class, nebo se "dotečkovat"). Nebo libovolně jinak si napsat své uživatelské funkce, v C#, v Javě, v PB... pro .NET DW - je mi jedno jak, jde řádově o 10 funkcí.
Řešil toto někdo?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: