Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Powerbuilder SQL Server

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Powerbuilder SQL Server

Autor: jpumpa

14:03:32 17.03.2011

Díky za odezvu. Já jsem mezitím přešel na PB 12 enterprise. Ta chyba tam je pořád v případě ODBC spojení. Nyní mám však dispozici OLE DB a SQL native client. OLE DB blbne stejně, pouze native driver se chová naprosto korektně.

Citovat příspěvek

Re: Powerbuilder SQL Server

Autor: jura.polak

12:10:20 17.03.2011

Přímo s touhle konfigurací zkušenosti nemám. Kdysi jsem pracoval se starším MS SQL Serverem, nepamatuji se, s jakým rozhraním. Pokud si dobře pamatuju, tak ten SQL server neměl typ date, místo toho se používal datetime. Jestli se toto nezměnilo, tak může být třeba problém tady.

Z PB ve firmě pracujeme mj. s Oraclem. Ten taky nemá date, pouze datetime, a taky musíme měnit datový typ ve zdrojáku (myslím, že načte datetime a my to převádíme ve zdroji datawindow na date - zrovna já s tím oraclem dělám málo). Informace o sloupcích v datawindow se ale aktualizují pouze pokud se šahá do datasource. A na tuto situaci se dá naučit myslet a uzpůsobit styl vývoje/údržby. U nás údržba většinou spočívá v buď vytvoření nového dw nebo v přidávání určitého počtu sloupců. Jiní pracovníci než vývojáři v PB udělají návrh a v okamžiku, kdy k tomu přijde PB vývojář, zná, jak má přesně vypadat datasource. Takže nejdřív udělá změnu datasource plus sloupců DW (buď v dw painteru nebo v source code - pozor, nové sloupce v source code jen na konec, protože controls se na sloupce chytají pořadím, nikoliv jménem), potom si ověří datové typy a vzhled datawindow už nemusí do datasource (tím pádem se mu datové typy sloupců nepomrší).

Tak snad Vás to bude v něčem inspirovat, jestli je problém ještě aktuální.

Citovat příspěvek

Powerbuilder SQL Server

Autor: jpumpa

14:42:25 18.02.2011

Nemá někdo zkušenosti s ODBC spojením k MS SQL SERVER? Používám: PB 11.5.1 professional a SQL SERVER 2008 R2. Nemám tedy k dispozici native driver a používám ODBC. Datawindow má trvalé problémy s proměnnou typu date v databázi. Odpovídající column v datawindow se deklaruje jako "column=(type=char(10) ...." namísto "column=(type=date...". Pokud to v source editoru opravím ručně, tak to tam chvíli vydrží, ale při určité změně v datawindow se tam zase vrátí char(10).

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: