Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:



Prodej licence na software a DPH

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: Asoft

11:49:31 25.11.2011

Trochu jsem se na to podival a vypada, ze o DPH se kompletne stara spolecnost zpracovavajici platby (mimochodem zpracovavaji vetsinou i Paypal, tak proc si pridelavat starosti). DPH je v anglictine VAT kdyby nekdo nevedel. Viz:


[bold]Will I be responsible for paying VAT?[/bold]

We collect VAT from all EU consumers who do not have a valid VAT ID for electronically delivered products. We collect this VAT and pay it [bold]directly[/bold] to the relevant national authorities.


vice na:

http://home.plimus.com/ecommerce/sellers/support-services/sellers-faq
http://home.plimus.com/ecommerce/sellers/payment-options/tax-vat-mgmt

PS plimus je jedna z mnoha a ani nevychazi nejvyhodneji, ne ze se tam hned nekdo zaregistruje, uvadim to jako priklad...

Citovat příspěvek

 

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: xxxxl

9:03:17 23.11.2011

zahranicna firma MUSI osetrit DPH, ako inak by to fungovalo?
Ako by vedela kolko ma klient zaplatit a ako by vytvorila danovy doklad?

Bezne je to tak, ze ti raz mesacne pride vypis, kde je uvedene kolko su jednotlive sumy, suhrny DPH, atd. Osetruje to cele ta firma, komu ma predat s DPH, komu bez...

takze ak to ide cez sluzbu typu shareit, tak tu zbytocne vynaliezate koleso...

Citovat příspěvek

 

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: Marta4232

0:11:35 23.11.2011

asoft: No ja nevim, ja tomu taky zas tak moc nerozumim. Ono asi dost zalezi na te smlouve se zahranicni firmou. A myslim, ze DPH az tak moc nerozlisuje (az na par vyjimek), jestli se jedna o autorsky honorar nebo prodej rohliku. Podle § 5/1 ZDPH je osobou povinnou k dani (tedy k DPH) osoba, která SAMOSTATNE USKUTECNUJE EKONOMICKE CINNOSTI (vcetne autorske cinnosti, ale nepatri sem treba prijmy ze zamestnani). Co jsem tak studoval, tak tady je zasadni predevsim misto plneni a souvisejici paragrafy. Prave z §10h tak nejak plyne, ze u prodeje do zahranici se na to DPH nevztahuje, ale v ramci EU se DPH uz plati (pri splneni dalsich podminek, jako je registrace)...

Co se te zahranicni firmy tyce - myslim, ze treba PayPal je jen platebni brana, a veskere DPH si musite posefovat sam. Jak funguji sluzby jako RegNow nebo ShareIt a podobne si nejsem jist. Jestli jsou to oni, kdo resi DPH ve vsech zemich, odkud si to lidi koupi, a vy resite jen zemi, kde ma tato firma sidlo/provozovnu, a nebo taky resite jednotlive zakazniky.

Citovat příspěvek

 

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: asoft

18:45:16 22.11.2011

A je nutne DPH resit? Ja se chystam take zacit prodavat svuj software, ale platby pro me bude zpracovavat zahranicni firma a mne jednou za mesic posle castku, kterou budu povazovat za vyplatu autorskeho honorare a jako takovou ji budu i danit. Pokud by prodej sel, firmu zalozim pozdeji. Ja bych se pro zacatek zadnou DPH nezabyval.

Citovat příspěvek

 

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: Marta4232

12:35:28 22.11.2011

Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď.

Mohl byste mi prosím Vaše tvrzení doložit odkazem na příslušné paragrafy, pakliže si na to ještě najdete čas? Řeším tento problém s vícero lidma, a rádi bychom měli jasno. Např. kde se dá najít, že prodej licence na software je klasifikováno jako poskytnutí služby, pak to osvobození atd...

Přestože říkáte, že prodej licence do zahraničí je osvobozen, nevznikne mi právě v zahraničí povinnost registrovat se k DPH? Pokud vím, tak zahraničním osobám poskytujícím služby na území ČR vznikne povinnost registrovat se k DPH v ČR dnem poskytnutím těchto služeb, takže je pravděpodobné, že stejné paragrafy se nachází i v zákonech zahraničních zemí?

A z kterého paragrafu vycházíte u tvrzení, že u prodeje licencí do zahraničí se DPH neúčtuje? §10h? Nebo §67?

Děkuji mnohokrát.

Citovat příspěvek

 

Re: Prodej licence na software a DPH

Autor: JiriValerian

20:04:52 09.09.2011

[color=#008000]Marta4232 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den. Podle autorského zákona chci prodávat
> licence na svůj software v USA, EU a některých
> dalších zemích. Chci se zeptat, jak je to s DPH?
> Kdy se musím registrovat jako plátce daně? Musím
> za každou licenci odvádět DPH? A dále by mě
> zajímalo, kdybych si pořídil ŽL a poskytoval třeba
> hosting (opět USA + EU), jaká by byla situace s
> DPH zde?
>
> Jsem si jistý, že se to tu už mnohokrát řešilo,
> ale ve vláknech, které jsem našel, byl odkaz pouze
> na starší, už smazaná vlákna, a navíc jak
> živnostenský zákon tak DPH byl od roku 2000
> novelizován.
>
> Děkuji mnohokrát.[/color]

Poskytování licencí je z hlediska DPH v současnosti v podstatě rovnocenné s poskytováním hostingu. Obojí je pro tento účel kvalifikováno jako služba obecně.

Registrovat se jako plátce DPH musíte pokud je splněna, některá z podmínek uvedených viz tento odkaz
http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php
například pokud poskytnete licenci nebo hosting subjektu v EU, který je plátcem DPH.

DPH účtujete jak v případě licence tak i hostingu jen pokud jste registrovaným plátcem DPH a navíc pokud licenci nebo hosting poskytnete subjektu v rámci EU, a to už bez ohledu na to zda ten subjekt je či není registrovaným plátcem DPH. Při poskytnutí licence nebo hostingu subjektu mimo EU DPH neúčtujete.

Další informace viz odkaz:
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php

Citovat příspěvek

 

Prodej licence na software a DPH

Autor: Marta4232

14:06:16 23.08.2011

Dobrý den. Podle autorského zákona chci prodávat licence na svůj software v USA, EU a některých dalších zemích. Chci se zeptat, jak je to s DPH? Kdy se musím registrovat jako plátce daně? Musím za každou licenci odvádět DPH? A dále by mě zajímalo, kdybych si pořídil ŽL a poskytoval třeba hosting (opět USA + EU), jaká by byla situace s DPH zde?

Jsem si jistý, že se to tu už mnohokrát řešilo, ale ve vláknech, které jsem našel, byl odkaz pouze na starší, už smazaná vlákna, a navíc jak živnostenský zákon tak DPH byl od roku 2000 novelizován.

Děkuji mnohokrát.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: