Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

OT: el.podpis a čipová karta

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: OT: el.podpis a čipová karta

Autor: peta

9:30:57 13.10.2009

Je zbytecne psat poste. maximalne ti mohou sdelit jmeno vyrobce. Jenze ten se muze menit v prubehu nekolika let a tva karta muze byt od jineho. Treba ja mam kartu od dopravniho podniku opava, ale dostal jsem pokyny od vyrobce karty. Ten papir ted nemuzu najit, ale jiste tam nestalo dopravni podnik.
Firma dostane data, ta na kartu nahraje. Muze ti tve udaje poslat. Rozhodne ti neposle udaje jinych lidi.
Take bude vedet, jak a cim se da tva karta precist,pripadne jake certifikaty tam jsou a cim se daji zobrazovat.

Citovat příspěvek

OT: el.podpis a čipová karta

Autor: starous

9:51:51 12.10.2009

Omlouvám se, pokud to sem nepatří, lepší diskuse mě ale nenapadla.

Jde mi o to, jestli existuje nějaký způsob, jak nahrát elektronický podpis (třeba vystavený poštou) na čipovou kartu. Třeba ČSOB dává pro přístup na účet svým klientům čipovou kartou s elektronickým podpisem od I.CA. Je to ale zřejmě řešení přímo ČSOB.

Poslal jsem dotaz poště, jestli jsou schopní vydat elektronický podpis na čipové kartě. Jejich odpověď byla, že pokud nějakou čipovou kartu vlastním, tak ať se obrátím na jejího vydavatele.

Netušíte, jestli se tím u nás nějaká firma zabývá? A je vůbec bezpečné nějakou firmu nechat nahrát nějakou firmu můj elektronický podpis na čipovou kartu? Zřejmě bych jim musel ten podpis poskytnout.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: