Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Textový editor pro Makefile

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Textový editor pro Makefile

Autor: Maaartin

13:53:23 20.10.2009

Netusim.... ant mi prijde uplne nanicozni, a mavenu moc nevim. Make je totalne zk* tema tabulatorama, ale neni nic lehciho nez si napsat preprocesor. Nebo vzit zdrojaky a predelat ho. Pak to s jistotou prekona ant, bo ant neumi ani komunikovat s javou.

Asi to bude dalsi krok evoluce bo se to rozmnozilo. Spis bych se ptal jestli ta evoluce k necemu je. Rozhodne nemam pocit, ze by to vedlo k lepsi pouzitelnosti.

Citovat příspěvek

Autor: judovana

9:10:34 20.10.2009

[ital] >>OT: To by me zajimalo co si kdo myslel (pokud vubec) kdyz tam vymyslel ty tabulatory. [/ital]
To neni OT, to je kamen urazu makeu.... => jeste ze existuje ant s (tvojim neoblibenym;) ) xml, kde jsou tomu mezery ukradeny. V okamziku kdy make prosel nekolia ruznyma kompama, dycky to nekde nekdo nahradil za mezery... achjo... jeste ze nema s C-- uz nic spoelcnyho..
Ted uz je jen otazkou jestli je maven dalsim krokem evoluce nebo slepou vetvi... :(

Citovat příspěvek

Autor: Maaartin

20:22:25 19.10.2009

>[ital]Zjistil jsem, že i samotný soubor je o pár bytů větší než ten vzorový.[/ital]

Pokud to neni vymenou tabulatoru za mezery, paxbyva jen podelany konec radku.

OT: To by me zajimalo co si kdo myslel (pokud vubec) kdyz tam vymyslel ty tabulatory.

Citovat příspěvek

Autor: libik

20:02:40 19.10.2009

Problém vyřešen,
stáhnul jsem si program Tofrodos, který umožnil konverzi a všechno teď šlape jak má. http://www.thefreecountry.com/tofrodos/index.shtml

Citovat příspěvek

13:42:17 19.10.2009

lofcek : Bohužel, kontroloval jsem to pečlivě a tam kde mám mít tabulátor, tak je tabulátor a kde mezera, tak mezera, v tom to není.

ondra.holub: Ok, zkusím

Citovat příspěvek

Autor: BooDoo

12:04:41 19.10.2009

Muze byt problem s koncem radku Windows ma CR+LF a Unix/Linux vetsinou jen LF.

Citovat příspěvek

Autor: lofcek

10:41:06 19.10.2009

Na pisanie ti moz posluzit lubovolny textovy editor, ktory zachovava tabulatory. Mimochod zamena tabulatora s medzerami byva najcastejsou zaciatocnickou chybou v Makefile.

Citovat příspěvek

Autor: ondra.holub

10:34:21 19.10.2009

Použij emacs ve kterékoliv variantě nebo vim.

Citovat příspěvek

Textový editor pro Makefile

10:15:14 19.10.2009

Zdravím,
mám takový problém, dalo by se spíše říct, že otázečku.

Potřebuji si udělat vlastní makefile. Našel jsem si o tom něco na netu, nevypadá to tak složitě, ale teď k problému. Začalo mi to psát tuto chybu :
Unexpected end of line seen
nebo
Dont know how to make target pomocny.o

A to i přesto, že jsem se řídil přesnými pokyny a dělal jsem jednoduché příkazy(tabulátory dodržuji tam, kde se má). Pak jsem na to přišel. Zkusil jsem si stáhnout vzorový příklad - ten fungoval bez problémů. Zkusil jsem vzorový příklad opsat do texťáků do posledního znaku a... Tam, kde je obyčejné odřádkování mi to hlásí chybu. Zjistil jsem, že i samotný soubor je o pár bytů větší než ten vzorový.

Bohužel se mi nepodařilo nic vygooglit, tak se ptám tady :
Otázka tedy zní - v jakém editoru a popřípadně jak mám daný kód napsat, aby mi to fungovalo?

Pracuji na windows, překládám na OS Solaris

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: