Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

sdilena pamet mezi procesy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: sdilena pamet mezi procesy

Autor: AnonymousUser

19:11:55 04.03.2009

K těmto účelům není třeba low level operace. Na tyto účely slouží tzv. ORB služby. Při dobrém naprogramování nemusíte vůbec tušit, které objekty jsou ve kterém procesy, ba dokonce mohou být i na různých počítačích v síti, nebo na druhém konci světa. Pro programátora se stále jeví jako normální objekty v procesu a pracuje s nimi stejně jako s běžnými lokálními objekty.

Příkladem takových služeb je multiplatformní CORBA, nebo ve Windows DCOM, či Applovské DO.

Miloslav Ponkrác
[url]http://ponkrac.net/complex-web-server[/url]

Citovat příspěvek

Autor: lofcek

8:49:41 04.03.2009

Vsetko co si napisal je pravda. Este dodam, ze to je presne ten rozdiel medzi procesom a vlaknom. Procesy maju oddelenu pamat (s vynimkou tych jej casti kde o to explicitne poziadaju). Vlakna zas pre zmenu maju vzdy celu pamat zdielanu.

Praca so zdielanim pamate medzi procesmi patri medzi take low-level operacie, ze funkcie malloc, new a kniznice postavene nad mini (napr. STL) o zdielani pamate nic nevedia.

STL ma sice hook pomocou ktoreho sa to da (alokatory), ale to sa uz potom dost komplikuje.

Citovat příspěvek

Autor: petr gansel

13:34:38 03.03.2009

tak to je, fork mi vrati pid potomka v rodici a cely program se zkopiruje. Ja nasdilel pamet pomoci shmat() o velikosti tridy X, a STL vektor pointeru je tusim nekde na hromade, takze neni na sdilene pameti a pointery v ni ulozene jsem doufal ze budou ukazovat do pameti rodicovskeho procesu na objety v nem vytvorene. Cimz bych jaksi obesel jakesi dynamicke alokovani sdilene pameti... ale nevim.
Ted to resim tak ze to neforkuju, ale delam to v dalsim vlaknu.

Citovat příspěvek

Autor: Mi.Chal

12:50:36 03.03.2009

petr gansel Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
> v aplikaci vyuzivam sdilene pameti, ve ktere
> ukladam instanci tridy X, mi pomaha v komunikaci
> mezi rodicem a potomkem aplikace. Aplikaci
> "forknu". Rodicovska aplikace uklada do STL
> kontajneru (vektoru) v X pointery na nove
> vytvorene objekty (ve vlaknech, coz by melo byt
> jedno) ( nemuzu/neumim dynamicky menit velikost
> sdilene pameti, tak to zkousim timto zpusobem ).
> Muzu se pricipielne dostat z potomka primo na
> objekty vytvorene v rodicovy(aplikaci) ktere
> nejsou ve sdilene pameti?? Zda ze mi ze pointer v
> rodicovske aplikaci ukazuje trosku jinam nez v
> potomkovi.

to co chces asi nepujde - pokud vim, tak se proces proste naklonuje a klony bezi dal na sobe nezavisle, podle toho co vraci fork se pozna, jestli je to rodic nebo potomek. Doufam, ze se nepletu ;-)

Citovat příspěvek

sdilena pamet mezi procesy

Autor: petr gansel

11:12:30 03.03.2009

Dobry den,
v aplikaci vyuzivam sdilene pameti, ve ktere ukladam instanci tridy X, mi pomaha v komunikaci mezi rodicem a potomkem aplikace. Aplikaci "forknu". Rodicovska aplikace uklada do STL kontajneru (vektoru) v X pointery na nove vytvorene objekty (ve vlaknech, coz by melo byt jedno) ( nemuzu/neumim dynamicky menit velikost sdilene pameti, tak to zkousim timto zpusobem ). Muzu se pricipielne dostat z potomka primo na objekty vytvorene v rodicovy(aplikaci) ktere nejsou ve sdilene pameti?? Zda ze mi ze pointer v rodicovske aplikaci ukazuje trosku jinam nez v potomkovi.
doufam ze jsem se aspon trosku rozumne vyjadril. diky za odpoved.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: