Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

glxinfo vzdáleně

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: glxinfo vzdáleně

Autor: Luinar

20:28:49 17.04.2011

Pro spusteni nejakeho programu na vzdalenem serveru, se mi osvedcilo:

export DISPLAY=:0.0
Ten_program_co_chci_zpustit

Ted jsem testoval glxinfo a xclock - xclock jede, problem je trochu s glxinfo, nehaze to "unable to open display", ale bohuzel to nedokaze data sesbirat, duvod nevim, haze to nejakou GLX chybu.

Citovat příspěvek

Autor: frca

16:27:59 15.04.2011

Já potřebuju, aby to všechno pracovalo na vzdáleném serveru (na kterém běží i Xserver), tzn. aby se to na můj lokální Xserver vůbec nepřipojovalo, ať už s tunelováním nebo bez. Potřebuju, aby to nějak celé fungovalo na vzdáleném serveru. Je jasné, že grafický výstup tím pádem neuvidím, ale to mi nevadí, mě zajímá jen textový výstup aplikace.

glxinfo píše
Error: unable to open display

moje glut aplikace píše
freeglut failed to open display ''

Psal jsem správci serveru, nechť spustí
sudo xhost +mojeusername

jemu to ale píše
xhost: unable to open display ""

Ani já ani on si nevíme rady.
Ještě poznámka: Nevím, jestli to hraje roli, ale pro jistotu mě správce na moji žádost přidal do skupiny video.

frca

Citovat příspěvek

Autor: Zaboj Campula

13:03:19 15.04.2011

Funguje to i bez tunelovani. Kdyz si na vzdalenem stroji nastavite DISPLAY=hostname_meho_pocitace:0.0 , tak se X aplikace spustena na vzdalenem stroji pokusi pripojit na vas lokalni X server. Povede se ji to, pokud na to ma prava (opet viz man xhost nebo obecnejsi povidani v man Xsecurity) a pokud vzdaleny pocitac 'vidi' po siti vas lokalni pocitac.

Citovat příspěvek

12:14:40 15.04.2011

A bude to fungovat i bez tunelování X?

Citovat příspěvek

16:22:53 14.04.2011

Format promenne DISPLAY by mel byt
hostname:X.Y
kde hostname je adresa stroje jde bezi X server, ktery bude zobrazovat,
X je cislo displaye, na stroji 'hostname' a
Y je cislo screenu na stroji 'hostname'
pricemz pouze cislo displaye je povinne.

Pokud jste pripojeny pres ssh s X tunelem, nastavi vam sshd DISPLAY na neco jako localhost:99.0, to znamena 99. display na te masine kam jste pripojeny a sshd zajisti tunelovani X protokolu na 99. displaye na vas lokalni X server.

Pokud chcete zobrazit X aplikaci na jinem display (jinem X serveru, trebas na tom, ktery bezi na vzdalene masince) nastavite DISPLAY=localhost:0.0 - coz je obvykle lokalni display te vzdalene masiny. Musi tam samozrejme X server bezet aby to fungovalo a muste mit prava na ten lokalni X server.

Vice viz
man X
k pravum pak vice
man xhost

Citovat příspěvek

15:04:50 14.04.2011

Dá se nějak obecně říct, co dát do té proměnné DISPLAY? Už předtím jsem to zkoušel a nikdy se to nepodařilo otevřít. Jak zjistím, jestli mám dostatečná práva?
Díky.

Citovat příspěvek

14:23:51 14.04.2011

Jestli jsem to pochopil dobře tak by mělo stačit nastavit DISPLAY na tu vzdalenou masinku. A pokud mas dostatecna prava tak to pujde.

Citovat příspěvek

glxinfo vzdáleně

11:24:33 14.04.2011

Zdravím,
když spustím glxinfo na vzdáleném servru (jsem připojený přes ssh -X), vypíše se:
name of display: localhost:11.0
display: localhost:11 screen: 0
a následuje klasické info o gk, ale bohužel o MOJÍ gk, nikoli o gk, která je na serveru! Co s tím?
Dále by mě zajímalo, jestli by šla vzdáleně spustit grafická aplikace BEZ tunelování X (pouze ssh bez -X).
Grafický výstup (okno aplikace) totiž vidět nepotřebuju.

Díky,
frca

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: