Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Pomoc s pythonem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Pomoc s pythonem

Autor: Lucien ♂

19:54:53 23.05.2014

Pro 3:
cislo=input('napiste cislo ktereho chete ciferny soucet')
cislov=str(cislo)
cif=0
for l in range (1,len(cislov)+1):
cif+=int(cislov[l-1])
print cislo, cif

Citovat příspěvek

Autor: eee

12:59:14 01.10.2011

Tak se ptej na to, co ti konkretne neni jasne a nezadavej sem k reseni cele ulohy.

Citovat příspěvek

Autor: Dolkar

10:38:20 01.10.2011

Jinak k problemu 4. Pocet hvezdicek v dane radce vypocitate tak, ze od N odectete dvojnasobek vzdalenosti dane radky od prostredni radky. Tedy: "N - abs(N / 2 - i) * 2", kde N je delka ctverce a i dana radka.

Citovat příspěvek

Autor: Milhaus92

22:21:30 30.09.2011

Rozhodně si tady nechci nechat řešit všechny úkoly za sebe,ale mám za sebou 2 cvičení a ne všechny věci jsou mi úplně jasné,chtěl jsem se tu pouze nějak inspirovat,nechat si poradit. S programováním jsem se na střední škole téměř nesetkal a Python jsem poznal teprve na vysoké.
Vaše řešení jsem pochopil,samozřejmě je nezkopíruji,ale pokusím se je přepsat do,pro mě,srozumitelné podoby.
Mockrát děkuji,jsem rád,že se někdo našel a že nějakou práci přece jen odevzdám. :)

Citovat příspěvek

Autor: zdrabek

12:21:32 30.09.2011

Tohle fórum asi není určeno na to, aby za někoho dělalo domácí úkoly. Nicméně znám ten pocit - "skoro všechno mi je jasné, ale jak začít?". Začněte čtením nějaké knihy o Pythonu, bývají tam inspirativní příklady.

První úloha - tam je posloupnost složena z jakýchsi narůstajících podposloupností. Takže někde si musím nechat růst ty podposloupnosti, a až v jiné proměnné si skládat dohromady výslednou posloupnost. Kód by mohl vypadat třeba takhle (doufám, že ho neodevzdáte i se stejnými názvy proměnných):

N = 10
posloupnost = []
p = []
for i in range(1,N):
p.append(i)
posloupnost = posloupnost + p

print (posloupnost)

Třetí úloha je jasná a jednoduchá. Nejdřív převedete číslo na string, potom z něj "vykoušete" jednotlivé znaky, ty zkonvertujete zpátky na čísla a ta potom sečtete. Věřím, že někteří účastníci tohoto fóra by to napsali do jednoho řádku, ale vy to nedělejte :)

Good luck. Z.Drábek

Citovat příspěvek

Pomoc s pythonem

Autor: Milhaus92

9:46:35 30.09.2011

Zdravím,
jsem začátečník v Pythonu a řeším úkol do školy,potřeboval bych s tím trochu pomoci.

Nejsem si jist několika příkazy či algoritmy.

Problém 1) Mám vypsat prvních N členů posloupnosti 1,1,2,1,2,3,1,2,3,4,1,2,3,4,5....
Problém 2) Vypsat prvních N členů Fibonacciho posloupnosti.
Problém 3) Vypočítat ciferný součet čísla (tady jsem úplně ztracen).
Problém 4) Vypsat čtverec tvořený hvězdičkami o zadané délce, postavený "na špičku":
*
*

Kdyby někdo věděl jak řešit alespoň jeden z těchto úkolů,nechť se prosím ozve,nejlépe na mail. Za každou,byť jen malou pomoc,budu moc vděčný. Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: