Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:OT: CodeGear oznamuje IDE pro Ruby on Rails

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

OT: CodeGear oznamuje IDE pro Ruby on Rails

Autor: Richard Kubát

14:42:57 17.09.2007

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 17.9.2007 – Společnost CodeGear oznámila okamžitou dostupnost nového integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro Ruby on Rails (RoR), aplikační rámec z oblasti open-source napsaný v programovacím jazyce Ruby a populární u webových vývojářů nové generace.

3rdRail je intuitivní IDE postavené specificky pro Ruby on Rails s podrobným chápáním sémantiky a zvyklostí RoR. Tento rychlý, přesně zaměřený a přitom jednoduchý nástroj s vlastnostmi jako inteligentní dokončování kódu, refaktoring, chytrá navigace kódem, editování, ladění a další "rozumí" všemu, co vývojář chce provést.

Klíčové vlastnosti produktu CodeGear 3rdRail obsahují:

-- Kódová navigace – 3rdRail pomáhá rychlému a efektivnímu procházení aplikačními strukturami. Pohled na závislosti používá kombinaci syntaktické a sémantické analýzy pro to, aby mohl poskytnout pohled na veškeré vzájemné závislosti v projektu. Rozumí tomu, jak pracuje aplikace RoR, takže vývojáři mohou zobrazit a pracovat pouze s oblastí svého kódu relevantní danému výběru.

-- CodeGear Commaners – "velitelé" poskytují rychlé rozhraní k veškeré síle příkazové řádky RoR, pomocí které se spouštějí kódové generátory a provádějí další úlohy. Jsou integrovány přímo do IDE. Například výstupy z příkazu přidávajícího model nebo pohled se okamžitě projeví v IDE. Výstup z příkazů má tvar odkazu, takže kliknutí na libovolný vytvářený soubor nebo složku rovnou otevře daný cíl v IDE.

-- Inteligentní dokončování kódu – vývojáři mohou psát programy přesněji a pomocí menšího počtu klávesových úhozů, protože si už nepotřebují pamatovat drobnosti jako objektové typy, metody a jejich signatury. Dokončování kódu v nástroji 3rdRail obsahuje několik výkonných a integrovaných vlastností pro dokončování metod, vyplnění parametrů a ověřování syntaxe. 3rdRail chápe souvislosti toho, co vývojář dělá a předpovídá možná očekávání na základě konvencí a sémantiky. Poté – namísto zobrazení vysunovacího seznamu se stovkami možností – ukáže jen ty pravděpodobné a relevantní. Dokončování kódu v nástroji 3rdRail je tak pokročilé, že zobrazovány jsou dokonce i metody vytvářené dynamicky za běhu.

-- Refaktoring – 3rdRail obsahuje technologii vytvořenou speciálně pro RoR, která vývojářům dovolí vylepšit a zjednodušit návrh aplikací. Pomocí nástrojů pro refaktoring v nástroji 3rdRail se dá reorganizovat veškerý kód aplikací beze změny výsledku.

-- Úplné běhové prostředí – spolu s produktem 3rdRail se dodává "na klíč" úplné běhové prostředí Ruby on Rails včetně podpory databází, Ruby, Rails, správce prvků Gem (hotové pojmenované aplikace nebo knihovny Ruby, které je možno instalovat, odinstalovat a spouštět) a řada speciálních prvků typu Gem a dalších nástrojů. Přiložena je též vývojářská licence na InterBase™, databázový stroj CodeGear vhodný jak pro zabudování, tak pro podnikové aplikace.

-- "Šamani" zvyšující produktivitu – použití zabudovaných generátorů RoR v nástroji CodeGear Commanders je výkonným způsobem práce samo o sobě: 3rdRail jej ještě rozšiřuje pomocí "šamanů" (průvodců), kteří slučují množství souvisejících kroků do jediné operace.

-- Nástroje pro webový vývoj – prohlížeč Mozilla, ladění JavaScript, prohlížení objektového modelu dokumentů, monitorování požadavků a další nástroje jsou do produktu zabudovány, aby vývojářům pomohly upravovat a řídit všechny prvky webových prezentací.

-- Kompatibilita se zásuvnými moduly Eclipse – produkt 3rdRail je postaven na odlehčeném základu otevřeného nástroje Eclipse, který zároveň poskytuje okamžitou kompatibilitu se širokým spektrem komerčních i open-source přídavků a zásuvných modulů pro platformu Eclipse.

Produkt 3rdRail je k dispozici ihned. Podporované platformy jsou Mac OS® X, Microsoft® Windows a Linux. Produkt je možno objednávat na webovém obchodě společnosti Borland s.r.o. na adrese http://shop.codegear.cz (http://shop.borland.cz).

Seznamte se s produktem 3rdRail
Borland s.r.o. je sponzorem konference "Developer meeting 2007", která proběhne v Praze dne 2.10.2007. Zástupce společnosti CodeGear přednese dvě přednášky na témata "CodeGear JBuilder a JGear: Jak se vyrovnat s problémy vývoje v jazyce Java" a "CodeGear 3rdRail: První vizuální vývojové prostředí pro Ruby on Rails". Přednášet bude pan Paweł Głowacki, CodeGear Technical Evangelist. Na konferenci se můžete zaregistrovat na adrese http://connect.zive.cz/?q=dm2007.

Další informace o produktu najdete též na http://grabtherail.com/
30-denní zkušební verze: http://cc.codegear.com/trial/3rdrail

3rdRail je součástí rodiny produktů společnosti CodeGear, která zahrnuje nástroje JGear; JBuilder; CodeGear RAD Studio, Delphi for Win32, PHP a .NET; C++Builder a InterBase. Další informace o produktu 3rdRail najdete na adrese http://www.codegear.com/products/3rdrail.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: