Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Pohyb a editace objektu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pohyb a editace objektu

Autor: Szkwor

16:18:09 02.03.2009

Diky vyzkousim a uvidim, navod tu mam, takze mam co resit :-)

Citovat příspěvek

Re: Pohyb a editace objektu

Autor: L.Posker

15:23:00 02.03.2009

Musíte odchytávat zprávy od událostí od myši, které jsou do okna posílány. Při zprávě WM_LBUTTONDOWN (například) zkontrolovat, jestli je ukazatel myši v obdélníku. Poznačit to. Zavolat SetCapture(), aby se myš "neutrhla". Pak odchytávat WM_MOUSEMOVE a podle toho překreslovat obdélník a text. Odchytnout uvolnění WM_LBUTTONUP, yavolat ReleaseCapture(). Smazat příznak.

Daleko jednoduššeji a lépe to půjde tak, že do hlavního okna namísto obdélníku s textem vložíte dceřiné okno a teprve to bude vyplněno (celé) obdélníkem s textem. Pak maší přesouváte jen to dceřiné okno a tím i celý jeho obsah.

Předpokládám, že je vám znám koncept událostního řízení aplikací ve Windows.

Citovat příspěvek

Pohyb a editace objektu

Autor: Szkwor

13:28:19 02.03.2009

Zdravim, chtel jsem se zeptat, ve visual c++ jsem si jednoduse udelal okno, do neho nakreslil pres drawline obdelnik, pak ho vybarvil a napsal do neho text. Vsechno samozrejme delane pres pozice x a y. Chtel jsem se zeptat jak se da udelat, abych dany objekt(vsechny ty tri veci co jsem vytvoril) mohl uchopit mysi a pretahout jinam v okne, no a dale jestli se da primo editovat text v bezici aplikaci. Dik za cokoliv.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: