Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Použití CRT knihovny

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Použití CRT knihovny

Autor: pavel777

15:32:44 08.04.2011

No jo staticky, ale já to mám ve VC6 a nevím jestli je to edicí nebo nějakým nastavením někde, ale mě to statický slinkování u nově vytvořených projektů nenabídne. U některých projektů třeba z CodeProject jo ;-(

Navíc - přidávám ke svýmu exe databázovýho klienta PostgreSQL, který do verze 8.2 používal VC5 s msvcrt.dll a tam to bylo OK. Od verze 8.3 přešli údajně na Visual studio 2005 a s ním přišla msvcr80.dll. Já ani nenašl nikde se kterou přesně verzí to mají linkováno (v binárkách mají jen msvcr71.dll) s tím že si maj klienti instalovat Redistributable Package. Přitom když mrknu na dependens tak vidím msvcr80.dll z win\system32 a vypadá to jakoby ho SxS nezajímal. Nemůže tam být něco jako virtual store na vistách?

Citovat příspěvek

Re: Re[2]: Pouziti CRT knihovny

Autor: Farao

14:15:01 08.04.2011

To bych netvrdil, že výrazně vyšší velikost nikoho nezajímá. U software, který má okolo 100 MB, už je výsledné zvětšení velikosti docela znát.

Samozřejmě pokud je to program o jednom exe a pár dll, tak je zvětšení velikosti zanedbatelné.

Citovat příspěvek

Re[2]: Pouziti CRT knihovny

Autor: LadislavZezula

13:31:45 07.04.2011

> Další řešení je přilinkovat CRT knihovnu staticky. Cenou je pak
> výrazně větší velikost výsledného exe/dll.

Přesně tak, přilinkuj to staticky. A k té "výrazně vyšší"
velikosti - reálně to bude kolem 100 KB (podle velikosti aplikace),
a takový rozdíl v době terabajtových disků a 11GB instalace
Windows 7 nikoho nezajímá.

L.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Farao

12:50:28 07.04.2011

Další řešení je přilinkovat CRT knihovnu staticky. Cenou je pak výrazně větší velikost výsledného exe/dll.

>> Bral bych postup jak při instalaci zjistit, jetli ji user má
>> a když ne, tak ji tam korektně přidat do SxS...

Korektní řešení je přibalit Redistributable Package do tvého setupu a spustit jeho instalaci jako součást instalace tvého programu.

Inno Setup už jsem hodně dloho nepoužíval, ale pokud vím, tak by to měl podporovat.

Citovat příspěvek

11:30:12 07.04.2011

OK, ale to je cesta mít ji u exe a u ní ten manifest? Bral bych postup jak při instalaci zjistit, jetli ji user má a když ne, tak ji tam korektně přidat do SxS...
Každopádně i tohle je řešení - díky.

Citovat příspěvek

Autor: LadislavZezula

11:02:03 07.04.2011

Jo, jde to, ale musis k te DLL prilozit jeste manifest, ktery obsahuje zhruba toto:
[code]

n9On8FItNsK/DmT8UQxu6jYDtWQ=
0KJ/VTwP4OUHx98HlIW2AdW1kuY=

[/code]

Citovat příspěvek

Použití CRT knihovny

10:48:12 07.04.2011

Zdravím, našel jsem krásný článek na http://www.zezula.net/cz/prog/vs2005_crt_dll.html
a řeším jednu věc.

Dá se nějak dostat na cílový počítač tu knihovnu msvcr80.dll bez použití toho 2005 Redistributable Package nebo ji alespoň zahrnout do jednoho kroku své instalace? (například Inno setup)

Nemám VC 2005 ale předchozí a přechod většího projektu mě dost děsí, takže se tomu zatím vyhýbám.

Pavel

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: