Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Upgrade ne VS2010

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Upgrade ne VS2010

Autor: MTaj

23:42:12 28.06.2011

Tak jsem s k problému vratil po tydnu a vyřešeno. Je třeba nastavit pro hlavní vlákno aplikace správné locale - v InitInstance():

WORD LangID = MAKELANGID(LANG_CZECH, SUBLANG_CZECH_CZECH_REPUBLIC);
SetThreadLocale(MAKELCID(LangID, SORT_DEFAULT));

a pokud potřebujeme dále změnit něco speciálního:

LCID lcid = GetThreadLocale();
SetLocaleInfo(lcid, LOCALE_SDECIMAL, ".");

Citovat příspěvek

12:57:30 24.06.2011

Bohužel, jde o české Windows7. Otázka možná zní, jak se dostat ke kontextu, který je v ToolTip použit a na tom mu pak selectnout správný font. Nebo vědět, odkud se kontext pro ToolTip Toolbaru přebírá protože explicitně se TooTip nevytváří. Jen v CreateEx() pro ToolBar se zadá do stylu CBRS_TOOLTIPS.

Citovat příspěvek

Autor: TBA

12:02:56 24.06.2011

Pokud to není UNICODE, třeba pomůže toto: (většinou na ne českém OS)

Jestliže je nainstalován operační systém v jiném jazyku než je čeština, může dojít k nesprávnému zobrazení českých znaků v programu. V tomto případě postupujte následovně :
1. Pomocí „control panel – Region and Language – administrative“ nastavit jazyk pro „non-Unicode programs“ na „Czech“

TBA

Citovat příspěvek

10:33:18 24.06.2011

Děkuji za odpovědi. Měl bych ještě jeden dotaz. Projekt jsem úspěšně převedl z MSVC++ 6.0 na XP pod VS2010 na W7/64. Projekt se zkompiloval a sestavil, aplikace se zdá, že běží také v pořádku. Až na jednu maličkost - tool tipy pro ToolBar mají špatný font, české znaky, například ě ř se zobrazují špatně (jako fí a i s obrácenou čárkou). V resourcech je nastaven pro string table jazyk čeština. Na XP pod MSVC++ 6,0 to bylo OK. Nevím, jestli je to aplikací nebo nastavením nějakých fontů ve Windows. Má s tím někdo zkušenost? Dík.

Citovat příspěvek

Autor: JiriValerian

9:17:48 07.06.2011

[color=#008000]mtaj Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> pro nový projekt potřebuji VS2010. Zatím jsem
> pracoval ještě se starým MSVC++ 6.0. Můj dotaz se
> týká toho, jestli je pro mne dostupný upgrade nebo
> budu muse koupit plnou verzi. Dotazoval jsem se
> obchodníka v Alza.cz a očekával jsem, že mi řekne
> nejaké licenční limity pro upgrade. Namísto toho
> mi řekl, že "tam" je napsáno, co je potřeba mít na
> počítači a že bez toho upgrade nebude fungovat.
> Jako že třeba bez instalace VS2008 nebude fungovat
> upgrade na VS2010. Což se mi nezdá a navíc "tam"
> (v popis produktu) nic takového napsáno není. Jen,
> že je to pro majitele starších IDE, jako třeba
> Delphi6 a podobně. Neví někdo, jak to tedy s
> ugrade na VS2010? Díky za odpověď.[/color]

Není upgrade jako upgrade. Existují různé varianty upgrade.

Běžný upgrade viz např. tento odkaz

http://www.alza.cz/microsoft-visual-studio-pro-2010-eng-upgrade-d186467.htm

je možný z libovolné předchozí komerční verze Visual Studia, z libovolného jiného komerčního vývojářského nástroje nebo jako registrovaný uživatel některé edice Visual Studio Express. Omezení se u této verze týká jen licenčních podmínek (právní legálnosti) nikoli požadavku mít onu předchozí verzi skutečně nainstalovanou.

Pak existuje speciální upgrade [b]Visual Studio Professional 2010 upgrade promo pro uživatele VS Standard[/b] v rámci promo akce za zhruba poloviční cenu běžného upgrade viz tento odkaz

http://www.cadsoftware.cz/akce-visual-studio-2010-promo-pro-uzivatele-verze-standard

a tato verze je omezena nejen licenčně, ale i v rámci instalátoru pouze pro uživatele předchozích verzi buď VS2008 nebo VS2005 tj. pokud instalátor této verze upgrade VS2010 nenajde v systému nainstalovánu některou ze zmíněných dvou povolených verzí VS z nichž je tento upgrade povolen tak se instalace ukončí s neúspěchem.

Citovat příspěvek

Autor: mtaj

10:20:10 02.06.2011

Díky, taky bych to tak viděl.

mtaj

Citovat příspěvek

Autor: RadekChalupa

6:19:26 02.06.2011

Já osobně jsem upgradoval v VC++6 Professional přes VS2002 a VS2005 na VS 2008 (vše upgrade Professional verze) a ani v jednom případě jsem při instalaci nepotřeboval instalační CD VC6 (samozřejmě ani nainstalované VC6 v systému). Pochopitelně z licenčních důvodů je třeba mít (pro případ) fakturu o zakoupení VC++ 6 a také jeho instalační CD uschované. Tipoval bych že u VS2010 to bude pokračovat stejně.

Radek Chalupa

- vývoj software na zakázku
- školení programování (C/C++, Win API, ATL, COM, ActiveX, C#, NET Framework, MFC)
http://www.radekchalupa.cz

Citovat příspěvek

Upgrade ne VS2010

Autor: mtaj

11:45:41 01.06.2011

Dobrý den,

pro nový projekt potřebuji VS2010. Zatím jsem pracoval ještě se starým MSVC++ 6.0. Můj dotaz se týká toho, jestli je pro mne dostupný upgrade nebo budu muse koupit plnou verzi. Dotazoval jsem se obchodníka v Alza.cz a očekával jsem, že mi řekne nejaké licenční limity pro upgrade. Namísto toho mi řekl, že "tam" je napsáno, co je potřeba mít na počítači a že bez toho upgrade nebude fungovat. Jako že třeba bez instalace VS2008 nebude fungovat upgrade na VS2010. Což se mi nezdá a navíc "tam" (v popis produktu) nic takového napsáno není. Jen, že je to pro majitele starších IDE, jako třeba Delphi6 a podobně. Neví někdo, jak to tedy s ugrade na VS2010? Díky za odpověď.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: