Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

problem se stylem v chrome

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: problem se stylem v chrome

Autor: Luca69

8:21:43 07.10.2011

Ale ano.. tabulky i frame proč ne sem tam tabulku udelám.. ale přijde mi to
přehlednější pomocí css..:-)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: problem se stylem v chrome

Autor: peta1

8:14:01 07.10.2011

Tabulka je dobra. Frame je dobry. A kdo tvrdi opak, tak vetsinou oboje pouziva nevhodne.
Napriklad pro jednoduchou stranku o 5 strankach je tabulka nejlepsim resenim. Nemusis se drbat s css. Zvlast zacatecnik css zmrvi.
Frame je vyborny pro napovedu k programu, kdy nechcete nebo nemuzete pouzit php pro vkladani menu. Nebo treba pro vlozeni reklamy z jineho serveru.

Citovat příspěvek

Autor: michalekkkkk

22:15:56 06.10.2011

Luca69> bohuzel...cely layout je v tabulce, vim, ze by to melo byt v divech tak se snad priste polepsim.

Citovat příspěvek

RE: problem se stylem v chrome

20:27:10 06.10.2011

Ty to delas v tabulkách ?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

19:50:03 06.10.2011

tak diky vsem za spolupraci, uz jsem to vyresil...
peta1> diky moc za komentare a pripominky. nevim, proc jsem to delal tak blbe a daval to pozadi na jednotlive radky. ted jsem to predelal na nastaveni pozadi na celou tabulku a je po problemu.

Citovat příspěvek

18:47:44 06.10.2011

jj, no-repeat tam je...ten obrazek je rozdelen na tri a je to v tabulce o trech radcich, ktera ma prislusne casti obrazku nastaveny jako pozadi prave s parametrem no-repeat.

Citovat příspěvek

18:37:59 06.10.2011

koukni se jestli je ten obrazek s orlem pozadí ? jestli ano dej tomu styl backround repeat:no-repeat nebo tak nejak :-)

Citovat příspěvek

18:32:53 06.10.2011

dekuji za poznatky, bohuzel je pouzity tabulkovy layout...bude to nejspis nutne predelat, ale stejne by me zajimalo, kde je chyba. v chrome to vypada takhle:
http://misas.xf.cz/chrome.jpg
a v ostatnich prohlizecich spravne:
http://misas.xf.cz/ostatni.jpg
nevim, jestli jsem se vyjadril dobre s tim obrazkem, ale nejak divne se to tam opakuje...nejspis mu neco vadi ale proc to ostatni sezerou.

Citovat příspěvek

Autor: peta1

8:00:00 06.10.2011

Prvne by ta stranka mela byt co k cemu bez CSS, pokud mozno validni. Bez toho se ti to nepodari ani spravne nastylovat.
Pokud se neco nacte dvojite, pak je to asi dvojite v css nebo se to prebira z nadrazeneho prvku. Nektere prohlizece maji pak tez ve zvyku davat jakesi marginy a padingy a v nich to pak je videt, ze i prvek nad ma ten obrazek. Asi doslo k tomuto, chrome nemam, nepouzivam, nechci pouzivat :)
Mno, a ktery obrazek je duplicitne? Znas jmeno? To bych hledal pak v css

HTML
* u polstiny mas prebyvajici tag /td
* u odkazu mas & znaky
*

takove atributy neznam
* pro stylovani layoutu bych pouzival id treba s nejakym spolecnym prefixem (#stranka_hlavicka)
CSS
* hlavicka - Treba mi neni jasne, proc delis obrazek v hlavicce na 3? Hlavicka je to cele, background mu das 1 obrazek, nastavis width, height a musi se to zobrazit spravne. Uvnitr hlavicky pak to rozdelis na 3 prouzky, nebo, kolik jich potrebujes.
Mozna je problem spis v tom, ze to nemas obalene v div, ale v table. Obalil bych to divem a jemu dal do pozadi obrazek. U elementu table, tr totiz neni jiste, jak se zobrazi obrazek na pozadi nebo jestli se zobrazi. Bys mohl overit v IE6, co ti to udela.

Pak tam mas treba odstavec P. Odstavec ma marginy. Marginy se v tabulce obcas projevuji radkem navic nebo takovym divnym rozhazenim radku. marginy bych zkusil nulovat a nastavil spis line-height nebo padding u td, .Hlavicka2 td {padding...}.

.Hlavicka2 a.adresa,a.adresa:hover,a.adresa:visited //to si jen myslis, ze je to spravne. a.adresa:hover nastavujes globalne pro kazdou . Tam by to hlavicka melo byt. Ale ty to nejspis mimo hlavicku stejne nepouzivas. Ja si to pisi casto pod sebe, abych v tom mel prehled.
.Hlavicka2 a.adresa,
.Hlavicka2 a.adresa:hover,
.Hlavicka2 a.adresa:visited

takove atributy neznam * pro stylovani layoutu bych pouzival id treba s nejakym spolecnym prefixem (#stranka_hlavicka) CSS * hlavicka - Treba mi neni jasne, proc delis obrazek v hlavicce na 3? Hlavicka je to cele, background mu das 1 obrazek, nastavis width, height a musi se to zobrazit spravne. Uvnitr hlavicky pak to rozdelis na 3 prouzky, nebo, kolik jich potrebujes. Mozna je problem spis v tom, ze to nemas obalene v div, ale v table. Obalil bych to divem a jemu dal do pozadi obrazek. U elementu table, tr totiz neni jiste, jak se zobrazi obrazek na pozadi nebo jestli se zobrazi. Bys mohl overit v IE6, co ti to udela. Pak tam mas treba odstavec P. Odstavec ma marginy. Marginy se v tabulce obcas projevuji radkem navic nebo takovym divnym rozhazenim radku. marginy bych zkusil nulovat a nastavil spis line-height nebo padding u td, .Hlavicka2 td {padding...}. .Hlavicka2 a.adresa,a.adresa:hover,a.adresa:visited //to si jen myslis, ze je to spravne. a.adresa:hover nastavujes globalne pro kazdou . Tam by to hlavicka melo byt. Ale ty to nejspis mimo hlavicku stejne nepouzivas. Ja si to pisi casto pod sebe, abych v tom mel prehled. .Hlavicka2 a.adresa, .Hlavicka2 a.adresa:hover, .Hlavicka2 a.adresa:visited

Citovat příspěvek

problem se stylem v chrome

16:47:33 05.10.2011

Dobry den, poradi mi prosim nekdo, co je spatne ve stylu na strankach galeriemagma.cz
Ve vsech prohlizecich je to v poradku, ale v google chrome se obrazek baraku nacte nejak zdvojene a je to cele rozhazene. Dekuji za tip.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: