Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

IIS 6 - HTTPS nejde, zrusen request na certifikat a nyni nemam privatni klic

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

IIS 6 - HTTPS nejde, zrusen request na certifikat a nyni nemam privatni klic

Autor: Howard

13:18:55 07.04.2010

Mám jeden web na HTTPS, kterému brzo vyprší certifikát. Dal jsem jej obnovit u GoDaddy, bohužel oni mezitím přestali přijímat certifikácy s 1024 bitovým šifrováním. Bohužel IIS6 neumožňuje při prodlužování certifikátu změnit délku šifrování, takže jsem musel certifikát zrušit a dát poždadavek na nový - vygenerovaný soubor (request) jsem odeslal do GoDaddy.

Tím ale samozřejmě přestal fungovat web na HTTPS. Takže jsem ten request zrušil, protože 14-denní výpadek kvůli nemožnosti nastavení v IIS 6 je nepřijatelný a nastavil původní certifikát.

Nyní mi poslali nový certifikát, který po ručním importu (mmc -> certifikáty místní -> import ...) a po vybrání ve vlastnostech toho webu v IIS manageru nefunguje. Ten web prostě neběží, prohlížeč hází chybu, že web nelze zobrazit. Když změním certifikát na ten původní, web opět běží.

Tak jsem bádal, až jsem nakonec nainstaloval IIS Diagnostics Toolkit od Microsoftu a ten mi zobrazil u toho webu chybu, že nevlastním privátní klíč. Zřejmě to je kvůli tomu, že jsem zrušil ten "pending request" na certifikát. Jenže já ho musel zrušit, aby ten web fungoval. Kdyby býval GoDaddy stále přijímal certifikáty s 1024 šifrováním, nevznikl by žádný problém.

Otázka tedy je, co s tím dělat. Ten původní soubor s požadavkem stále mám. A nový certifikát také mám.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: