Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

registry a all users

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: registry a all users

Autor: Farao

20:54:00 27.04.2010

HKCU má data aktuálního uživatele, pokud se uživatel odhlásí, tak systém tento registrový klíč odloží na disk a zmizí i z HKU. Takže obecně přes funkce pro práci s registry je jediná možnost najít si uložená data registru na disku, obnovit je do HKU a zapsat potřebnou hodnotu. Ale upozorňuju, že je to práce pro sebevraha.

Vím, že se to kdysi pokoušel udělat jeden kolega (potřeboval vyčíst data z registru pro všechny uživatele existující na počítači) a nepodařilo se mu to udělat tak aby to fungovalo opravdu pro všechny uživatele.

Pokud ten driver opravdu hledá nějaká data v HKCU (což se mi zdá hodně divné) tak nejjednodušší řešení je udělat nějakou utilitku a nastavit ji, aby se spustila po přihlášení uživatele a zapsala tam ty data.

Ale spíš si myslím, že ten driver sahá na HKLM místo HKCU. Netuším jak by driver, který je v systému pouze jednou rozhodoval, který uživatel je aktuální, když by byli přihlášení dva uživatelé. Navíc si myslím (jenom můj odhad), že pro driver by se jako aktuální uživatel tvářil uživatel "SYSTEM".

Citovat příspěvek

registry a all users

Autor: standous

11:20:22 26.04.2010

zradec,

potreboval bych poradit ohledne registru do kterych potrebuju neco zapsat kvuli jednomu ovladaci a pro vsechny uzivatele.
ovladac si neco cte z HKCU, ale ja potrebuju aby to v HKCU meli vsichni uzivatele, ne jen ten pod kterym instaluju moji aplikaci.
zkusil jsem to dat do HKU\.Default\...., ale to nepomohlo.
Nevite kam do registru mam neco zapsat, co se pak prenese do HKCU uzivatele, kterej se zrovna prihlasi?¨
diky moc.
standous

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: