Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

MingW a pojmenování knihoven

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: MingW a pojmenování knihoven

Autor: pepak

12:24:25 30.06.2011

To je přesně to, co mi vadí. Já chci, aby dynamicky linkovala DLL se standardním názvem.

Citovat příspěvek

Autor: ondra.holub

10:44:34 30.06.2011

Linkeru řeknu, že to chci slinkovat s importní knihovnou libiconv.dll.a, což by mělo způsobit, že výsledná binárka bude linkovat (dynamicky) tu dll s obskurním názvem.

Citovat příspěvek

9:32:42 30.06.2011

Při statickém linkování snad, ale všechny knihovny, o které mi jde, se linkují dynamicky - tzn. proti přejmenovanému souboru :-(

Citovat příspěvek

Autor: ondra.holub

9:27:48 30.06.2011

Sice nevím, jak vynutit v tomto typu buildu jiné jméno dll knihovny, ale myslím, že je úplně jedno, jak se ta dll knihovna jmenuje, protože programy/knihovny používající tuto knihovnu se linkují proti libiconv.dll.a (tedy s parametrem -lconv.dll) a tam žádná čísla přidaná nejsou.

Citovat příspěvek

MingW a pojmenování knihoven

8:38:06 30.06.2011

Podle čeho se MingW rozhoduje, jak pojmenuje soubory knihoven? Snažím se zkompilovat libiconv-1.13, což se sice podaří (v prostředí MSYS sekvencí ./configure && make), ale výsledná knihovna se jmenuje libiconv-2.dll, zatímco když si stáhnu binárku zkompilovanou někým jiným, jak je to iconv.dll. Jak dosáhnu toho, aby i mnou zkompilovaná knihovna se jmenovala iconv.dll? (Kdybych potřeboval jenom to DLL, tak ten soubor prostě přejmenuju a hotovo, ale já teď potřebuju navázat kompilací některých dalších knihoven, které jsou na iconv závislé, a nemohu potřebovat, aby používaly "nestandardní" pojmenování.)

Předpokládám, že jde o nějaký obecnější problém, ne jen o záležitost libiconv, protože když jsem kdysi před časem kompiloval OpenSSL, tak mi taky vylezly soubory jako cryptoeay32-0.9.8.dll místo standardního libeay32.dll.

V cčku umím číst a jakž takž psát, ale ne kompilovat, pokud se používá něco jiného než standardní knihovny; momentálně jsem rád, že se mi podařilo tu libiconv aspoň zkompilovat, ale víc asi jen sám o sobě nedokážu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: