Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

javascript v xsl a opera

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: javascript v xsl a opera

Autor: tomas.blazek

18:43:30 17.04.2006

no a tak prichadzam s dalsim zistenim...
takyto xslt styl uz ma funkcne aj udalosti v opere:

v com sa lisi? no v tom, ze pre operu musim dynamicky pridat udalost... spociva to v nasledovnom riadku: asd.onclick = Test;

No, takto je to funkcne uz i na opere, no nedam si pokoj... existuje este nejake riesenie, ako jednym prikazom priradit udalost, aby bola funckna aspon v ie ff a opere? lebo toto riesenie zas nefunguje vo ff, preto som musel nechat zapis onclict="..." Na svojej kvazi aplikacii budem mat viacero takychto udalosti a pripada mi neefektivne takto dvojmo zapisovat udalosti, i kde to za mna vykona xslt, no radsej by som jeden prikaz...

Citovat příspěvek

Re: javascript v xsl a opera

18:01:56 17.04.2006

zdar, stale sa mi nedariu vyriesit moj problem.... prosim, aby sa niekto mohol pozuriet na nasledujuci kod a povedal mi preco nefunguje, bo som celkom bezradny...

toto je moj xml subor:

test

k tomu xslt:

a skript moje.js:
function Test() {
alert('funguje');
}

a toto je vygenerovany kod firefoxom:

test

a tento operou:

test

preco mi stale nechce v opere zavolat funkciu Test()? ked funkciu volam pri nacitani stranky, je to ok, ale akonahle ju volam z nejakej udalosti, tak nereaguje.... Mimochodom stranky neprekladam do html, ale spustam priamo v prehliadaci zo suboru *.xml

Problem je asi v tom, ze nereaguje na udalosti v opere (takze nie, ako som napisal vyssie, ze nefunguje javascript, ten funguje vpohode). CO s tym mozem spravit, ako mam operu prinutit, aby reagovala na udalosti? Uz sa s tym trapim dost dlho a nie a nie najst riesenie...

Vdaka

Citovat příspěvek

javascript v xsl a opera

21:41:43 09.04.2006

Zdravim!
Moja osobna stranka pozostava z viacerych xml suborov a jedneho xslt, ktory to transformuje na html (nevytvaram si z toho html, ale priamo sa prezera xlm subor a samotny internetovy prehliadac ho len upravuje pomocou mojho xslt). Vsetko je v pohode, len pokym nezacnem volat javascript zapisane v xslt. V IE i ff idu vpohode, ale opera nula bodov.

Skusal som uz nasledovne zapisy:

function test() {
alert('Toto je test');
}

-- alebo --

-- alebo --

co sa tyka funkcii, skusal som i iny zapis: var Test = new function() {}

nefunguju ani jednoduche skripty typu:

fungovali len skripty zapisane priamo v tagoch script, no len za predpokladu, ze v danom tagu nebola ziadna funkcia, teda toto napr fungovalo:

No to mi je na dve veci, bo toto sa vykona len raz a to po nacitani stranky...

Takze ak niekto vie, ako rozchodit javascript na xml/xslt strankach na opere, nech mi pls poradi

Diki...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: