Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

XML: jak dekodovat znaky { při načtení

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: XML: jak dekodovat znaky { při načtení

Autor: pepak

15:00:05 22.09.2011

Tak to neporadím - zatím jsem z lehce úchylných důvodů zůstal u starší verze NativeXml a dodatečně získávám pocit, že jsem udělal dobře...

Zkus napsat autorovi NativeXml, když bude mít k dispozici ukázkový XML dokument, tak na to jistě přijde.

Citovat příspěvek

Autor: imcon

14:51:04 22.09.2011

Dík za odpověď,
formát zápisu kódování je jednoduchý, to je jasné.

Co mam ve vstupním xml jsem uvedl v příkladech, tedy znaky s diakritikou jsou zakódovány jako HTML character entity pomocí jejich kódů, tedy třeba "ř" je kódováno jako "ø" atd...

Formát souborů neovlivním, ty musím prostě číst a zpracovat.

Předpokládal jse, že parsery umí tyto znaky přečíst a dekodovat.

Zkoušel jsem vyčítat jak pomocí Node.Value, Node.ValueUnicode, ... property/funkce ValueAsString (už?) v NativeXml není. Výsledek byl ale vždy raw value, tedy opět řetězec s nedekodovanymi Html kódy.

Citovat příspěvek

Autor: pepak

14:05:58 22.09.2011

To kódování je úplně jednoduché: '&#' signalizuje začátek, ';' konec a mezi tím je kód znaku v použitém kódování (tzn. pro kódování us-ascii a symbol A by to reprezentovalo 'A', protože 'A' má v ASCII kód 65).

Ale podle mě buď používáš chybnou verzi NativeXml nebo děláš nějakou chybu*) ty, protože si nevybavuji, že bych kdy s NativeXml měl problémy tohoto druhu.

*) Například používáš ValueDirect místo ValueAsString nebo máš v XML ty znaky zakódované dvakrát (tj. ve zdrojovém kódu je něco jako A, což NativeXml správně dekóduje na A...).

Citovat příspěvek

XML: jak dekodovat znaky { při načtení

Autor: imcon

1:30:01 21.09.2011

Dobrý den,
již několik dní se trápím s tím jak načíst XMl soubor abych měl správné kódování.
Používám komponentu NativeXML pro Delphi, ale obecně se v XML teprve orientuji a v kódování se nemůžu vyznat.

Soubor, který načítám nemá označené kódování, tedy v XMl deklaraci je:

Hodnoty entit potom jsou například:
([{0|AB}])
Koncová mìrka
nebo

Pokud XML načtu do XML editoru (XML Viewer, WMHelp ..) dokáží kódy "{" dekódovat, i když třeba špatně identifikují kódovou stránku:

Koncová mìrka (místo "Koncová měrka")

Problém mám s načítáním v programu pomocí NativeXML, kde se mi kódy "{" nedekódují a protože kódování nerozumím, nevím si rady.

Můžete mi poradit, co je toto za kódování, případně jak s ním pracovat? Pokud má někdo zkušenost s NAtiveXMl (www.simdesign.nl) bylo by to ideální.

Děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: