Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Připomínky k novému vzhledu a fungování fóra

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Připomínky k novému vzhledu a fungování fóra

Autor: TC ♂

14:00:34 12.07.2012

RomanZ napsal/a

No a ten napis "Nevyplnil jste sve pohlavi" je taky genialni :)

Myslim, ze spise nez genialni je 1. sexisticky a 2. popleteny.

Z anatomie je znamo, ze ne vsechny druhy pohlavi lze opatrit vyplni. Napis 1. diskvalifikuje jeden druh pohlavi a 2. gramaticky predjima prave to nevhodne.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: hlucheucho ♂

8:49:26 19.06.2012

ještě 3 doplnění:

a. zrušit "kontaktujte nás". Stejně na to nikdo nereaguje, asi to ani nikdo nečte
b. doplnit volbu "jsem gay" "jsem lesba" aby měli jasno i v sexuální orientaci
c. přidat pole do kterého uživatel vyplní velikost svých bot

poté bude výčet nepotřebných osobních údajů úplný. :)

hu

Citovat příspěvek

Autor: RomanZ ♂

7:47:03 19.06.2012

Rad bych se zastal TC. Je mi sice lito zniceneho fora, ale na druhou stranu se taky kralovsky bavim. Vsak se na to podivejte. Na titulni strance jsou deset let stare prispevky, forum je v troskach a pritom hned vlevo nahore je:

Odběr novinek
Buďte jednou za měsíc informováni o aktuálním dění na webu.

Kdyz jsem si toho vsiml, chechtal jsem se tomu cely den. Priznavam, mam rad cerny humor. Co asi chodi lidem, kteri se do toho prihlasili? Mozna dostavaji maily o tom, co spravci rozbili tentokrat. Teda za predpokladu, ze zrovna to posilani mailu funguje :)

No a ten napis "Nevyplnil jste sve pohlavi" je taky genialni :)

Citovat příspěvek

Autor: JanFiala ♂

20:06:40 10.06.2012

Ano, velice se bavíš a pouze provokuješ. Užij si svou chvilku slávy.

TC napsal/a

Zaver je tedy pozitivni

Neni totoz pravda:
- nema smysl se pokouset porednaset dalsi navrhy, protoze to stejne nikdo necte - Ja to ctu a velice se bavim

Citovat příspěvek

10:47:57 10.06.2012

"presunout se nekam jinam (treba delphi.cz), kde bude forum, ktere se bude rozvijet dle pozadavku vyvojarske komunity"

Dovolil bych si upozornit, ze tak oplakavane stare forum bezelo od roku 2006 bez jakekoliv zmeny. Vsechny narky uzivatelu, jak treba "Chceme tlacitko pro Code", "Chceme zvyraznovani syntaxe", ... byly ignorovany. Z pocatku alespon Jiri Valerian vzdycky stydlive sdelil, ze nejsou penize, ale ze se o tom premysli. Pozdeji ani to ne.

"dle pozadavku vyvojarske komunity" Proc by komunismus pro vyvojkare mel fungovat jinak nez pro ruskeho muzika?

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

10:23:21 10.06.2012

Zaver je tedy pozitivni

Neni totoz pravda:
- nema smysl se pokouset porednaset dalsi navrhy, protoze to stejne nikdo necte - Ja to ctu a velice se bavim

- nema smysl zde ztrracet cas, muzeme pouze poplakat nad ztratou starych informaci a napadu - Vetsina navstevniku toto forum cte pro ukraceni casu.

- je cas zvednou kotvy a presunout se nekam jinam (treba delphi.cz), kde bude forum, ktere se bude rozvijet dle pozadavku vyvojarske komunity - proc be se forum samo melo rozvijet? - V kazde implementaci komunismu nakonec prevazi ten druhy atribut a tim se kazdy rozvoj zastavi.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

9:56:39 10.06.2012

Zaver je tedy jednoznacny
- nema smysl se pokouset porednaset dalsi navrhy, protoze to stejne nikdo necte
- nema smysl zde ztrracet cas, muzeme pouze poplakat nad ztratou starych informaci a napadu
- je cas zvednou kotvy a presunout se nekam jinam (treba delphi.cz), kde bude forum, ktere se bude rozvijet dle pozadavku vyvojarske komunity

Citovat příspěvek

17:02:11 09.06.2012

"Kazde forum predpokladajici cil snazeni jeho uzivatelu pomoc druhym, by melo podani a nasledne prevzeti informace ucinit maximalne primocarym. Pro opacny postup byly vynalezeny uredni formulare."

1. Forum je predmet. Ten nic nepredpoklada

2. Provozovatel tohoto fora ma jediny cil, realizovat svuj obchodni zamer. V ramci tohoto zameru tvori zajmy programatorskych posuku zcela nevyznamnou slozku.

3. Pri pohledu na stare forum bylo zcela jasne, ze se jedna o produkt, ktery je sice dobry, ale ktery davno ztratil podporu a neni udrzovany. Je jedno zda kvuli tomu, ze se jeho autor zastrelil, nebo ze s nim novy management nemluvi.

4. V okamziku, kdy se starym systemem nastal problem je jedine reseni se obratit na dostupny vykvet mlamoju. Mimo chodem, podobny problem nastal pred necelym rokem, tehdy se po tydnu podarilo stary system resuscitovat. VNyni se to nepovedlo a tak mame prilezitost ocenit dnesni spickovovy produkt.

5. "by melo podani a nasledne prevzeti informace ucinit maximalne primocarym." Mozna ze by bylo dobre tento pozadavek pridat na seznam pozadavku, ktere maji protestujici odborari.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

16:50:02 09.06.2012

"Mimochodem, proc provozovatel chce znat pohlavi, kdyz ho v citaci nepouzije"

Provozovateli je to dost jedno. Predpokladam, ze za to je zodpovedny programator. Mimo jine tim potvrdil moje presvedceni, ze programatori patri mezi intelektualni spodinu.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: Opet hamoun ♂

14:32:31 09.06.2012

Mimochodem, proc provozovatel chce znat pohlavi, kdyz ho v citaci nepouzije - "TC napsal/a"? :)

mamon - nebavi mne porad se prihlasovat napsal/a

Riskuju sice prednasku o komunismu ale i tak zkusim oponovat.
Kazde forum predpokladajici cil snazeni jeho uzivatelu pomoc druhym, by melo podani a nasledne prevzeti informace ucinit maximalne primocarym. Pro opacny postup byly vynalezeny uredni formulare.

TC napsal/a

Ja jsem se zmenou vzhledu fora docela docela spokojen. Potvrzuje totiz muj nazor na uroven individui, ktere se zabyvaji programovanim i individui pouzivajici jejich cool produkty.

I z diskuzi tomto foru je zrejmy trend k prosazovani produktu, ktere od programatoru nevyzaduji ani zablesk inteligence. Nove forum tento trend dobre reflektuje.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: mamon - nebavi mne porad se prihlasovat ♂

14:26:19 09.06.2012

Riskuju sice prednasku o komunismu ale i tak zkusim oponovat.
Kazde forum predpokladajici cil snazeni jeho uzivatelu pomoc druhym, by melo podani a nasledne prevzeti informace ucinit maximalne primocarym. Pro opacny postup byly vynalezeny uredni formulare.

TC napsal/a

Ja jsem se zmenou vzhledu fora docela docela spokojen. Potvrzuje totiz muj nazor na uroven individui, ktere se zabyvaji programovanim i individui pouzivajici jejich cool produkty.

I z diskuzi tomto foru je zrejmy trend k prosazovani produktu, ktere od programatoru nevyzaduji ani zablesk inteligence. Nove forum tento trend dobre reflektuje.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

11:31:30 09.06.2012

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: J.T. ♂

19:10:10 08.06.2012

Jen v bodech, co vadí mě nejvíc:

1. zrušené formátování textu
(bez toho diskuze o programování nemůže fungovat)

2. U všech diskuzí: "Navigace: » Úvodní stránka » Fórum » Obecná diskuse »..."
(Logicky by to mělo vypadat takto: "Navigace: » Úvodní stránka » Fórum » C++ »..."

3. Přispěvky řazené vzhůru nohama.

4. Odkazy na pravé straně zbytečně zužují stránku

ps, toto fórum, bylo před změnami, jedno z nejpřehlednějších na internetu.

Citovat příspěvek

15:10:31 08.06.2012

A přečte si ji někdo? Ti, co to tu mají na starostí stáhli ocasy a boji se vylézt, nbereagují na dotazy, maily, ...

Citovat příspěvek

15:00:01 08.06.2012

ještě mne napadlo vyhlásit internetovou petici za návrat starého fóra. Jaký máte na to názor?

hu

Citovat příspěvek

Autor: Hdm ♂

13:28:54 08.06.2012

presne tak. Mam Skutecne obavu, ze se stavajici prispevovatele rozutecou na ruzna mista a uz to nebude tak dobre fungovat.
IMHO by bylo nejlepsi kdyby se vytvorilo nove forum nezatizene jakymikoliv vazbami na jine stranky. Hodit sem pak do kazde diskuze odkaz na novy forum.

Bohuzel nemam znalosti, aby jsem neco takoveho udelal a spustil sam :-(

DAB napsal/a

S odpuštěním vys***te se teď na to, jak jsou oddělené příspěvky a jakou to má barvu...
Aktuálně existuje mnoho vytočených lidí a vzniká několik nových řešení - něco plánuje hlucheucho (jak jsem tu někde četl), další viz www.delphi.cz a kdoví co se ještě kde plánuje. Opravdu chceme, aby se to takto živelně rozprchlo? Probíhá někde nějaká debata o dalším (pokud možno jednotném) postupu?

Citovat příspěvek

Autor: DAB ♂

12:52:18 08.06.2012

S odpuštěním vys***te se teď na to, jak jsou oddělené příspěvky a jakou to má barvu...
Aktuálně existuje mnoho vytočených lidí a vzniká několik nových řešení - něco plánuje hlucheucho (jak jsem tu někde četl), další viz www.delphi.cz a kdoví co se ještě kde plánuje. Opravdu chceme, aby se to takto živelně rozprchlo? Probíhá někde nějaká debata o dalším (pokud možno jednotném) postupu?

Citovat příspěvek

Autor: thx ♂

11:50:02 08.06.2012

hamon napsal/a

Na tom se nejspis neshodneme, ale to asi neni nicemu na skodu, stejne se to k provozovateli nedonese a pokud ano, za tech deset let, nez to vylepsi, to zapomenou.
Mne to odkazovane forum prehledne prijde. A myslim, ze ten kontrast prehlednost zvysuje. Asi bych se hur orientoval v "jednom strudlu" bez rozliseni kde konci jeden prispevek a zacina druhy.

JanFiala napsal/a

hamon napsal/a

Pro programatory je opravdu podstatne, jestli ma forum barvu modrou, zelenou nebo ruzovou s bilym lemovanim...

Pro programátory je podstatné, aby fórum bylo přehledné, což to zmiňované není ani omylem.
Podstatné je, aby to, co vidíš byl text diskuze a ne aby to nejvýraznější byly blbé kontrastní rámečky.

hamon napsal/a

Na tom se nejspis neshodneme, ale to asi neni nicemu na skodu...

S tim take souhlasim. Jinak mam podobny nazor jako JanFiala - oddelit obsah se da mene nasilne (napr. prazdnym mistem misto pridavani oddelovaci) a potom se prave muzete lepe soustredit na obsah. Na te strance je toho proste moc. Navic nepotrebuju vedet, co se deje ve vsech forech / domech, rad kuli tomu obetuju jedno zanoreni. V tomhle imho bylo kouzlo stareho builderu, kde toho bylo naprosto minimum. Uz bez tech nerelevantnich menu tady, treba kdyz vkladate prispevek - hlavne vlevo a dole bych se obesel.

Citovat příspěvek

Autor: hamon ♂

8:38:06 08.06.2012

Na tom se nejspis neshodneme, ale to asi neni nicemu na skodu, stejne se to k provozovateli nedonese a pokud ano, za tech deset let, nez to vylepsi, to zapomenou.
Mne to odkazovane forum prehledne prijde. A myslim, ze ten kontrast prehlednost zvysuje. Asi bych se hur orientoval v "jednom strudlu" bez rozliseni kde konci jeden prispevek a zacina druhy.

JanFiala napsal/a

hamon napsal/a

Pro programatory je opravdu podstatne, jestli ma forum barvu modrou, zelenou nebo ruzovou s bilym lemovanim...

Pro programátory je podstatné, aby fórum bylo přehledné, což to zmiňované není ani omylem.
Podstatné je, aby to, co vidíš byl text diskuze a ne aby to nejvýraznější byly blbé kontrastní rámečky.

Citovat příspěvek

6:55:03 08.06.2012

hamon napsal/a

Citovat příspěvek

Autor: hamon ♂

18:19:23 07.06.2012

JanFiala napsal/a

PHPBB a jeste s takovyma vychozima barvama je humus.

Citovat příspěvek

17:25:06 07.06.2012

thx napsal/a

JanFiala napsal/a

DAB napsal/a

Jen pro zajímavost jak vypadá pořádné vývojářské fórum - je to sice ve francouzštině, ale to by neměl být pro nakouknutí problém:
http://www.developpez.net/forums/

presne tak, navic je to velice non KISS celkove.

Uff, to jste mi dali... Je možné, že PHPBB není nic skvělého (technologicky v porovnání s jinými netuším)...
Velice pravděpodobně to je od standardního řešení PHPBB hodně upravené, je to rychlé, rozsáhlé, logicky členěné, opravdu použitelné a používané (pravda okruh uživatelů je o hodně větší). Různí administrátoři na různé sekce, podrobné možnosti ohledně zasílání mailů ap., osobně mi tam nic neschází.
Co jsem tím chtěl hlavně naznačit: obecně by nebylo od věci se inspirovat někde (třeba i v zahraničí) něčím funkčním v podobném rozsahu jako exbuilder.cz.

Citovat příspěvek

Autor: thx ♂

16:51:19 07.06.2012

JanFiala napsal/a

DAB napsal/a

Jen pro zajímavost jak vypadá pořádné vývojářské fórum - je to sice ve francouzštině, ale to by neměl být pro nakouknutí problém:

presne tak, navic je to velice non KISS celkove.

PS: omg, proc musim povinne vyplnovat pohlavi boha ?

Citovat příspěvek

15:02:38 07.06.2012

DAB napsal/a

Citovat příspěvek

10:38:33 07.06.2012

Citovat příspěvek

10:35:29 07.06.2012

začal jsem uvažovat o založení nového fóra na své doméně. Výsledek jednání s webmasterem sem dám do konce týdne

hu

Citovat příspěvek

9:03:59 07.06.2012

K připomínkám se připojuji, ještě bych doplnil:
7. nevyžadovat pohlaví diskutujících, popř i jiné nepotřebné os. údaje
8. vypustit z tohoto fóra smajlíky

Domnívám se, že nikdo z kompetentních neodpoví. použil jsem Kontaktujte nás a napsal kritiku, odpověď jsem žádnou neobdržel. Uvítal bych, kdyby byla alespoň zde na fóru, odpadlo by odpovídání každému jednotlivě.

hu

Citovat příspěvek

Připomínky k novému vzhledu a fungování fóra

7:36:31 07.06.2012

1. chybí rok příspěvků. Budou doplněny?
2. nepřehledný vzhled pro programátorské (obecně jakékoliv) diskuze. Uvědomte si pánové, že toto není několik příspěvků pod nějakým produktem v katalogu.
3. Nemožnost nastavit řazení příspěvků - viz připomínku u bodu 3
4. Neustálé odhlašování
5. Polovinu stránky zabírá blikající reklama. Budiž, ať zůstane na seznamu témat, ale ať zmizí a maximum stránky je využito pro diskuzi, když přejdu do tématu.
6. Chybí jakékoliv tagy na formátování ukázek kódu. Zřejmě je možné je psát ručně, ale... viz připomínka u bodu 2.

Může se někdo z administrátorů nebo jiná odpovědná osoba vyjádřit k budoucnosti fóra, napsat pár řádků o tom, jak si představuje další fungování, zda budou aspoň některé připomínky akceptovány?

Je velmi snadné koupit fungující fórum, ale také je snadné je velmi rychle zabít podobným přístupem. Uvědomte si, že obsah tvoří přispěvatelé, ne majitel fóra.
Přispěvatelé jsou pro vás zákazníci, tvoří návštěvnost, zvyšují prodejnost reklam... Chovejte se k nim takto prosím.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: