Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Jaká licence?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaká licence?

Autor: Laethnes ♂

12:15:44 03.08.2012

To je ten problém - nejsem žádný právník :3. V rámci té platnosti - to je právě taky problematické, na toto téma jsem četl článek, podle nějž je hodně běžně používaných Open Source licencí u nás v ČR neplatných.

Nicméně díky za odpověď ;).

Citovat příspěvek

Re: Jaká licence?

Autor: Mi.Chal ♂

23:01:16 22.07.2012

Tak licenci si snad můžeš vymyslet vlastní, ale je riziko, že na něco zapomeneš. A pokud bude odporovat platné legislativě, tak zřejmě nebude platná, ale to asi nebude tvůj případ. Nevím, jaká licence se vztahuje na licence, třeba by šlo vzít nějakou existující a vyhodit/doplnit co potřebuješ.

Citovat příspěvek

Jaká licence?

Autor: Laethnes ♂

17:51:01 20.06.2012

V první řadě bych se chtěl omluvit, že zakládám téma, které se zde řešilo už několikrát, ale nikdy jsem nevygooglil to, co by mi vyhovovalo, nebo jsem to nepoznal.

Chtěl bych se zeptat, zda existuje licence, která vyhovuje následujícím požadavkům:

1.) Software budu vydávat i se zdrojovým kódem.

2.) Když někdo upraví zdrojový kód, tak: nesmí se prohlásit za autora mé části (ale není nutné udávat kredit); nemusí vydávat zdrojový kód své verze; nesmí vydat tu část kódu, která je má, pod takovou licencí, která by umožňovala 3. straně porušit tuto původní licenci (co se týče jeho částí, je mi to upřímně jedno)

3.) Já, jako autor, se mohu rozhodnout v budoucích verzích softwaru změnit licenci, ale nemám možnost tak učinit zpětně (tedy jistota v tom, že vydané verze nebudou náhle vyžadovat např. poplatky), nebo přinejmenším se tato změna nemůže dotknout těch, kteří dílo nabyli v době trvání této licence.

4.) Dílo nemůže být primárním předmětem prodeje (tedy může být součástí nějakého balíku, např. bonusové CD k časopise (kdo by to dělal :3), ale ne samostatně prodávané). V případě takového prodeje pak neplatí část o tom, že není nutné uvést autora (a tedy to nutné je). Je-li prodávané dílo vlastní s tím, že se použila část toho licencovaného, pak je to možné, jestliže se nejedná o minoritní úpravu (tedy změní úvodní obrazovku: nelze; použije jako knihovnu, ale jádro je vlastní: lze) (Jsem si vědom toho, že toto je velmi vágní specifikace.)

5.) Týká se to nejen kódu, ale i dalších částí - texty, ilustrace, ...

Obecně mi jde o to, že: nechci, aby někdo zabavil můj kód a nakonec žaloval on mě; nechci, aby na tom někdo jenom tak vydělával bez své práce, ale nechci bránit tomu, aby se z toho někdo něco naučil či použil nějakou část pro komerční účely a sám si nechci zavřít vrátka k potenciálnímu budoucímu komerčnímu využití.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: