Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Ve kterém roce se narodil autor fotografií z výstavy "Ostravská periferie"?

V dnešní soutěži hrajeme o:

atmel 89

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: atmel 89

Autor: TC ♂

16:24:45 11.07.2012

JerryM napsal/a

nejsem si jist ale myslím že při vstupu do IDDLE se nulují pomocné registy a je nutné je obnovit. resp. stav čítání (načítané hodnoty). jinak vlastně časovač/čítač stojí když se zase vrátíš do normálního režimu. Já myslim že tohle je v debug modu v AVR studiu vidět. .

Neni to spise IDLE?

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: hlucheucho ♂

10:10:27 09.07.2012

ještě drobnost: pokud pomocí ext. přerušení probouzíš z idle, při level sensitive musí vstup přerušení setrvat v aktivní úrovni po nějakou dobu aby vše proběhlo korektně.

hu

Citovat příspěvek

Autor: hlucheucho ♂

10:05:55 09.07.2012

podle datasheetu se v idle obsah SFR a RAM zachovává. Časovače a ostatní periferie na čipu mají fungovat normálně. Ikdyž jsem nikde nenašel zmínku o nutnosti čekat několik strojových cyklů, zkus před start časovačů vložit několik NOP. Jinak se můžeš obrátit na TP atmelu, odpovídají většinou do druhého dne.

hu

Citovat příspěvek

Autor: JerryM ♀

8:35:39 09.07.2012

nejsem si jist ale myslím že při vstupu do IDDLE se nulují pomocné registy a je nutné je obnovit. resp. stav čítání (načítané hodnoty). jinak vlastně časovač/čítač stojí když se zase vrátíš do normálního režimu. Já myslim že tohle je v debug modu v AVR studiu vidět. .

Citovat příspěvek

atmel 89

Autor: rimi ♂

19:00:05 07.07.2012

Zdravím, čistě náhodou neděláte někdo s Atmel 89S52? Nevim, možná to dělá i jiná serie... Když ho přivedu do Idle modu a před tím zastavim všechny timery t.j:
CLR TR0
CLR TR2
CLR TR1
MOV PCON, #00000001b
...
po přijetí IRQ z exter. vstupu timery opět nahodim:
SETB TR0
SETB TR1
SETB TR2
vše normálně začne chodit jak má AŽ NA č/č 1. Ten se už nerozjede... zdrojákem to neni, jelikož když kód přehodim na č/č0 jede vše tak jak má...
Nevíte jestli č/č1 má nějaký specielní nastavení když se přejde z idle modu? Nikde jsem o tom nic nečetl...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: