Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Databáze pro inzertní portál

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Databáze pro inzertní portál

Autor: peta1 ♂

14:15:42 24.07.2012

Ono to bude mozna vypadat divne, ale vsechno, co jde ztabulkovat, tak ztabulkovat zvlast.
Seznam vyrobcu (ciselnik)
Seznam kategorii (tiskovina kniha casopis noviny, elektronicke tiskoviny, auto) (ciselnik)
Seznam vyrobku (knihy, auta, kola)

Auta ( výrobce, model, rok výroby, objem, stav tachometru ... )
Knihy ( autor, rok vydání, vydavatel ... )
Kola ( vyrobce, velikost, tvar, s / bez pneu ... )
Toto ostatni nevim, bud to sdruzit zakladni kolonky + detaily / ostatni nebo proste udelat nekde seznam kolonek. Neco podobne jsem resil ohledne riv. Ale tam je to uz vyresene v dokumentaci. Sloupecky jsou presne definovane a pojmenovane R1-R99. Cili produkt (riv vedecka publikace) je jedna velka tabulka bud s hodnotami z ciselniku (seznam kategorii, seznam typu, seznam vyrobcu...) nebo textem. A pak je dalsi tabulka, ktera rika, pro jaky typ publikace se pouzivaji jaka policka (typ1 = R1-10 + R50-70 a ostatni ne). A pak mam jeste dalsi tabulku, ktera obsahuje vlastnosti sloupecku R1-99 (typ, delku, nazev).
Takze bud takto, jedna velka tabulka a nebo proste kazda kategorie bude mit vlastni tabulku s vlastnimi sloupecky. Nejspis to jinak nepujde. A nebo si budes muset dat praci a urcit zakladni policka a pak policka s doplnujicim popisem, kam das ty ostatni vlastnosti o vyrobku, podle kterych se uz nevyhledava. Neco, jak byva na nekterych strankach more informaci o mobilu jako vydrz baterie, velikost displeje a pod.

Citovat příspěvek

Re: Databáze pro inzertní portál

Autor: turtok ♂

8:26:36 09.07.2012

hmm... není tu volba Editovat

měl jsem navrženou i variantu, že byla tabulka s 15 pevnými sloupci a dalších 20 bylo volitelných (s1,s2,s3 ... s20)... ale přijde mi to nepraktické u kategorií kde je jen několik málo parametrů

Citovat příspěvek

Databáze pro inzertní portál

Autor: turtok ♂

8:13:58 09.07.2012

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak co nejefektivněji navrhnout databázové tabulky pro inzeci.

Prapůvodně jsem si myslel udělat každé kategorii vlastní tabulku, protože každá kategorii bude obsahovat specifické údaje.

Auta ( výrobce, model, rok výroby, objem, stav tachometru ... )
Knihy ( autor, rok vydání, vydavatel ... )
Kola ( vyrobce, velikost, tvar, s / bez pneu ... )

Samozřejmě jsou i společné informace jako cena, region prodávajícího atd

Kategorií bude více, ale sám nevím ještě kolik. Proto potřebuji pomoct navrhnout co nejlepší řešení, aby případně šlo jednoduše přidat kategorii

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: