Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

mySQL Login ERROR

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: mySQL Login ERROR

Autor: Maaartin ♂

13:46:07 16.07.2012

ErdtMartin napsal/a

nevim, zda se to sem hodi, ale vyskytl se takovy drobny problem s SQL... Pouzivam HeidiSQL, nikdy jsem nenastavoval heslo k rootu, nic... a najednou se mi nedari prihlasit...

Hmm, k mysql existuje takovy command line udelatko, s tim bych zacal. Napises

/usr/bin/mysql -u root -p

(na Smejdech to bude asi nekde jinde) a zkusis to bez a s heslem... a pokud to nahodou pujde, tak je problem s heidi. Ale to spis nebude. Taky zkus

/usr/bin/mysql -u root -p --host 127.0.0.1

protoze to neni presne totez jako localhost (ja mel nedavno situaci kdy slo jen jedno z tech dvou).

ErdtMartin napsal/a

Kdyz zadam heslo ktere pouzivam napise to: "SQL Error (1045): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)"
Kdyz jej nezadam: "SQL Error (1045): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)"

Hezky.

ErdtMartin napsal/a

nestalo se to nekomu z vas? Vubec nevim, cim jsem to mohl zpusobit, pripadne jak toto odstrani, zkousel jsem google, ale tam jsou spise dohady, nekdo pise ze to odstranil, nekdo ze mu ten jeho zpusob nefunguje a pod... Ja neco zkousel, ale nezadarilo se a tak nechci prijit o data, proto se obracim sem...

Me uz se toho stalo. Nedavno jsem menil nastaveni skip-name-resolve a bylo to hned.

Abys neprisel o data, je treba je zazalohovat. Driv nez si zacnes hrat. Jeste lepsi by bylo driv nez se to podelalo. :D

Rozchodit to pujde, pokud se DB nerozsypala na hadry.

Citovat příspěvek

Re: mySQL Login ERROR

Autor: TC ♂

13:33:26 15.07.2012

ErdtMartin napsal/a

Zdravim panove,

nevim, zda se to sem hodi, ale vyskytl se takovy drobny problem s SQL... Pouzivam HeidiSQL, nikdy jsem nenastavoval heslo k rootu, nic... a najednou se mi nedari prihlasit...
Kdyz zadam heslo ktere pouzivam napise to: "SQL Error (1045): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)"
Kdyz jej nezadam: "SQL Error (1045): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)"

nestalo se to nekomu z vas? Vubec nevim, cim jsem to mohl zpusobit, pripadne jak toto odstrani, zkousel jsem google, ale tam jsou spise dohady, nekdo pise ze to odstranil, nekdo ze mu ten jeho zpusob nefunguje a pod... Ja neco zkousel, ale nezadarilo se a tak nechci prijit o data, proto se obracim sem...

Zkousel jsi to v minimalnim projektu a ne jenom v nejakem vetsim projektu?
Zkousel jsi to proti ruznym SQL serverum a ne jenom proti jedne konkretni databazi?

Jsou-li obe odovedi "ano" tak se smele obrat na Heidi.

Je-li alespon jedna odpoved "ne", tak se misto ptani nejdrive zastyd a pak to vyzkousej.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

mySQL Login ERROR

Autor: ErdtMartin ♂

0:47:44 15.07.2012

Zdravim panove,

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: