Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Chyba při zpracování PHP scriptu pomocí AJAXu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Chyba při zpracování PHP scriptu pomocí AJAXu

Autor: peta1 ♂

15:15:04 04.10.2012

Nevim, neznam.
Napada mne omezeni php pro zpracovani kodu, pamet, cas zpracovani, cas odsilani. Totez pro js. V php muzes zkusit na zacatku dat ob_start. Mnoho lidi tam placa echo, echo a neuvedomuje si, ze pri beznem nastaveni serveru se kazde echo hned odesila uzivateli. mezitim se dal nezpracovava a tak se nacitani protahne i o sekundy.
200k ani 500k nevidim jako problem. Leda by se to parsovalo v prohlizeci jako js.
Treba posilas neco jeste v cookies, nebo, kdo vi.
Odkaz na stranku jsi nedal, takze se to testovat neda.
tez muzes zkusit forum na jakpsatweb.cz

Citovat příspěvek

Chyba při zpracování PHP scriptu pomocí AJAXu

Autor: Krenda ♂

10:49:39 04.10.2012

Zdravím, mám problém. V PHP mám napsanou funkci, který zpracovává soubory tak, že je otevře a rozparsuje HTML pro další použití pomocí určité třídy (simple_html_dom). Tuto PHP funkci volám pomocí jQuery AJAXu (viz. kód níže). Problém je ten, že u menších souborů (cca 200 - 300 kb) to funguje bez problémů, zatímco u větších (cca od 500 kb) mi javascript háže blíže nespecifikovanou chybu (do konzole nevrátí žádný chybový status, pouze text "error"). Je pravda, že se větší soubory zpracovávají déle a také potřebují více výpočetního výkonu a paměti, ale pokud funkci zavolám klasicky v PHP, tak vše funguje bez problémů, takže chyba bude na straně JS. Napadlo mě, že by to mohlo být timeoutem, ovšem navýšení nepomohlo. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Nemá třeba AJAX nějaké omezení na velikost využívané paměti?

$.ajax({
url: 'core/funkce.php',
data: 'parsujSoubor=true',
type: 'POST',
error: function(jqXHR, textStatus, errorThrown) {

console.log(jqXHR.responseText);
console.log(textStatus);
console.log(errorThrown);
},
success: function(data) {

alert(data);
}