Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

vytvorenie jednoducheho programu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: vytvorenie jednoducheho programu

Autor: Mato ♂

16:55:56 05.12.2012

jany napsal/a

Zdravim.
Kedze nie som programator, tak som nevedel do ktorej sekcie mam zadat moju otazku a pisem do tejto obecnej diskusie.
Mam nasledovny problem.
Mam jeden program, ktory pracuje pod DOSom. Okrem ineho je vystupom daneho programu aj isty graf, ktory sa zobrazuje vo fullscreen.
Ja potrebujem tento graf tlacit.
Momentalne to robim tak, ze stlacim PrtScrn a otvorim si bitovu mapu (bmp), dalej zadam ctrl+v. Zosnimany obrazok sa mi vlozi do bitmapy a potom este cez alt+w si obrazok roztiahnem vodorovne aj zvislo.
Ak by sa jednalo o 1-2 obrazky, tak to neni problem robit rucne, ale jedna sa o viac takych obrazkov.
Zhanal som program, ktory by to dokazal a nasiel som tento http://www.download25.com/install/screenshot2print.html ten vsak nepracuje, ak je graf vo fullscreen (dokaze vytlacit len okno).
Preto by som sa chcel opytat, ci je mozne spravit nejaky jednoduchy program, ktory dokaze spravit to co pozadujem.
Pre mna to urcite jednoduche nie je (kedze nikdy som v ziadnom prog. jazyku nepracoval) ale pre sikovneho kodera by to nemal byt problem.
Chcel by som aj vediet v akom jazyku by to bolo najlepsie napisat.
Ak by niekto mohol aspon cosi poradit, tak vopred uprimna vdaka

Citovat příspěvek

Autor: TC ♂

17:28:23 02.12.2012

jany napsal/a

Zdravim.
Kedze nie som programator, tak som nevedel do ktorej sekcie mam zadat moju otazku a pisem do tejto obecnej diskusie.
Mam nasledovny problem.
Mam jeden program, ktory pracuje pod DOSom. Okrem ineho je vystupom daneho programu aj isty graf, ktory sa zobrazuje vo fullscreen.
Momentalne to robim tak, ze stlacim PrtScrn a otvorim si bitovu mapu (bmp), dalej zadam ctrl+v. Zosnimany obrazok sa mi vlozi do bitmapy a potom este cez alt+w si obrazok roztiahnem vodorovne aj zvislo.
Ak by sa jednalo o 1-2 obrazky, tak to neni problem robit rucne, ale jedna sa o viac takych obrazkov.
Zhanal som program, ktory by to dokazal a nasiel som tento http://www.download25.com/install/screenshot2print.html ten vsak nepracuje, ak je graf vo fullscreen (dokaze vytlacit len okno).
Preto by som sa chcel opytat, ci je mozne spravit nejaky jednoduchy program, ktory dokaze spravit to co pozadujem.
Pre mna to urcite jednoduche nie je (kedze nikdy som v ziadnom prog. jazyku nepracoval) ale pre sikovneho kodera by to nemal byt problem.

Preto by som sa chcel opytat, ci je mozne spravit nejaky jednoduchy program, ktory dokaze spravit to co pozadujem:
Ano, je to mozne

Chcel by som aj vediet v akom jazyku by to bolo najlepsie napisat: Na tom nesejde.

Zdravim

TC

Citovat příspěvek

Autor: jany ♂

14:57:04 06.11.2012

vidim, ze to tu celkom zije, neviem si vybrat z odpovedi, jedna lepsia ako druha :)

Citovat příspěvek

vytvorenie jednoducheho programu

Autor: jany ♂

9:48:18 02.11.2012

Zdravim.
Mam nasledovny problem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: