Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

WPF objektově-relační databáze (linq)

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: WPF objektově-relační databáze (linq)

Autor: JardaJirava ♂

23:39:59 13.01.2013

Ahoj,

ten dotaz vypadá dost zmateně.

WPF je technologie pro prezentaci dat a k databázi to má tedy hodně daleko. Doporučuji si rozdělit všechny části aplikace, tedy prezentační, business a databázovou.

Dále doporučuji si pro prezentační logiku připarvit objekt (ViewModel), který bude obsluhovat interkaci s uživatelským rozhraním (View). Ve ViewModelu si můžeš filtrovat data a provádět další operace a ve View pak mít tento ViewModel nabindovaný.

Zapomeň tedy na nějaký objectdataprovider. Pro natažení dat z databázové vrstvy pak samozřejmě můžeš použít nějaký objectcontext (Entity Framework) nebo přímější přístup (ADO.NET).

Pěkný den,

Citovat příspěvek

WPF objektově-relační databáze (linq)

Autor: Dragon ♂

23:14:33 09.01.2013

Ahoj,

potřeboval bych poradit jak udělat, když mám dva datagridy jeden se týká klientů a druhý rezervací. A chci udělat když kliknu na klienta (řádek) tak se mi v druhém datagridu zobrazí rezervace toho klienta. Už jsem toho prošel mraky na internetu ale vůbec se mi to nedaří. Používám DataClasses1Context. Nejspíš to je jednoduchý ale mě to uniká pořád.

Mám všechno propojený data se mi načítají jak u klientů tak i u rezervací ale akorát potřebuju to vyfiltrovat ty rezervace když je označený ten řádek u toho klienta. V xamlu u klient_grid mám "selectedvaluepath="ID" a pak tam mám událost "selectionChanged".

Ale nevím jak to propojit četl jsem přes nějaký ObjectDataProvider nebo tak podle návodu jsem to zkoušel ale to je přes DataSet a to nechci.

Budu vděčnej za veškerou pomoc, už se s tím peru dlouho.

Předem díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: