Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

problem scitani number jako text

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: problem scitani number jako text

Autor: peta1 ♂

13:49:18 17.01.2013

function getTag(id) {return document.getElementById(id);}

Pak se to krasne zjednodusi na (ale nevim, zda to mam spravne):

var a,b,s;
s = \'ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCost\';
a = getTag(s+\'WithVAT\');
b = getTag(s+\'WithoutVAT\');
b.value = a.value * 80 / 100;
a.value -= b.value;

Mno, a tvuj problem je v tom, ze nechapes, ze value je typu string. Takze to preved na cislo, ja pouzivam nasobeni jednickou string*1.

Citovat příspěvek

problem scitani number jako text

Autor: Robert Vasecka ♂

10:30:58 16.01.2013

Ahoj,
mám dotaz, mám s JS jen minimální zkusenost ale potrebuju se do toho dostat, pri pokusu o moji snad první funkci jsem narazil na problém, mám 2 funkce, kdy Sell_WithoutVAT funguje jak má, ale Sell_WithVAT mi sčitá hodnoty jako text místo number, kde dělám chybu?

function Sell_WithoutVAT() {
var CWHV = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithVAT').value
document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithoutVAT').value = (CWHV / 100) * 80;
var CWHV2 = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithVAT').value
var CWHT2 = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithoutVAT').value
document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellVAT').value = CWHV2 - CWHT2;
}
function Sell_WithVAT() {
var CWTV = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithoutVAT').value
document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithVAT').value = CWTV + ((CWTV / 100) * 20);
var CWH2 = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithVAT').value
var CWT2 = document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellCostWithoutVAT').value
document.getElementById('ContentPlaceHolder1_TextBoxSellVAT').value = CWH2 - CWT2;
}

Děkuji za info

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: