Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

3D Graf intenzity osvětlení

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: 3D Graf intenzity osvětlení

Autor: sdfdasf ♂

17:57:41 14.04.2013

Toxikon napsal/a

Tady jsem našel grafy, jaké já potřebuju. Ale nevím jak se k nim dopracovat. Třeba teď už bude jasnější co to vlastně chci.

http://www.bumor.cz/osvjed.php

vsak to je jednoduche, funkce intenzity v zavislosti na sferickych souradnicich v okoli LEDky.
a pak aplikace nekolika techto funkci v prostoru v zavislosti na rozlozeni LEDek.

Citovat příspěvek

Autor: Toxikon ♂

18:27:16 12.04.2013

Tady jsem našel grafy, jaké já potřebuju. Ale nevím jak se k nim dopracovat. Třeba teď už bude jasnější co to vlastně chci.

http://www.bumor.cz/osvjed.php

Citovat příspěvek

12:52:29 10.04.2013

Toxikon napsal/a

[b]Tak jako dioda bude nakonec použita tato:[/b]
[url]http://www.tme.eu/cz/Document/6a6f2fda5fc8d125cd00589ad625eeda/osv4yls1c1a.pdf[/url]
kde se nám změní jenom úhel ze 140° na 120°.

A stínítko bude sklo (rovina) kolmo na diody. Takže když to zhrnu.

stínítko = rovina kolmá na diody
úhel diody = 120°
proměnná: intenzita && vzdálenost LED od stínítka && vzdálenost diod mezi sebou

Fakt nikdo neporadí jak na to? S Matlabem kamarád nejsem.

Citovat příspěvek

10:38:22 07.04.2013

[b]Tak jako dioda bude nakonec použita tato:[/b]
[url]http://www.tme.eu/cz/Document/6a6f2fda5fc8d125cd00589ad625eeda/osv4yls1c1a.pdf[/url]
kde se nám změní jenom úhel ze 140° na 120°.

A stínítko bude sklo (rovina) kolmo na diody. Takže když to zhrnu.

stínítko = rovina kolmá na diody
úhel diody = 140°
proměnná: intenzita && vzdálenost LED od stínítka && vzdálenost diod mezi sebou

Citovat příspěvek

Autor: zdfgsdg ♂

14:21:32 06.04.2013

Jako diodu můžem uvažovat tuto: http://www.tme.eu/cz/Document/5ba61b846c0d743d07697714dd5f3d64/OSV5YL57E1A.pdf

ten graf directivity diody je myslen tak, ze dioda nejvice sviti nahoru a vubec nesviti pod sebe.
tj. ten uhel 0 smeruje nahoru od kontaktu diody.
nebo je to opravdu nejaky typ diody, ktera sviti nejsilneji jen v nejakem smeru v rovine podstavy diody?

a jakou geometrii ma to stinitko, kus roviny (obdelnik) kolmo na rovinu?

jeste tohle a vime vsecko a muzem si napsat reseni :-)

Citovat příspěvek

15:15:02 05.04.2013

Toxikon napsal/a

asdfgdsafgdsf napsal/a

Toxikon napsal/a

Ahoj.

Mám malý problém a nevím jak na něj. Problém musím popsat takto.

Dejme tomu, že mám zdroj 4 a více led diod. Tyto diody kolem sebe vyzáří "kolečko".

Vím, že dioda má úhel 140° do kterého vyzáří (viz. odkaz) "50% Power Angle", což by mělo být Φe=2,5mW. Ale s tím, že když mám od diody papír (stínítko) vzdálené R, tak tato intenzita bude při R=5cm, tak E=Φe/R^2=0,1mW/cm^2

No a já bych chtěl, zobrazit ve 3D grafu, jak by vypadala ona intenzita, při různých vzdálenostech (jak od stínítka), tak i od diod mezi sebou.

Co byste mi doporučili? Jak na to? Jde to vůbec? Děkuji za radu a doufám, že jsem v zadání neudělal nějakou chybu.

radialni (v zavislosti na vzdalenosti) intenzita svetla klesa s druhou mocninou vzdalenosti.
pokud znas taky zavislost intenzity svetla na uhlech v prostoru tak mas funkci ve sferickych
souradnicich Intenzita = F (vzdalenost, uhel_phi, uhel_theta).
problem je, ze mas 4 promenne intenzita, vzdalenost, uhel_phi, uhel_theta na coz bys potreboval 4D graf :-)
takze budes muset udelat grafy jen pro nejake rezy, nebo vyuzit symetrie a nejakou promennou nemalovat.

No mě se jedná o to, jaká bude instanzita na tom stínítku. A proměnné mám vzdálenost (stínítko od diod & diody mezi sebou), intenzita a úhel je konstatnta 140°. Ale možná že si to myslím blbě.

Jako diodu můžem uvažovat tuto: http://www.tme.eu/cz/Document/5ba61b846c0d743d07697714dd5f3d64/OSV5YL57E1A.pdf

A teď se musím omluvit, je jasné, že intenzita není konstanta, jenom to z toho blbě veznelo. Takže abych to uvedl na správnou míru.

Tak proměnné:
Vzdálenost - dioda & stínítko
Vzdálenost - mezi diodama
intenzita

Konstanta:
úhel 140° (ten úhel se snad nemění) ne?

Citovat příspěvek

13:04:09 05.04.2013

asdfgdsafgdsf napsal/a

Toxikon napsal/a

Ahoj.

Dejme tomu, že mám zdroj 4 a více led diod. Tyto diody kolem sebe vyzáří "kolečko".

Vím, že dioda má úhel 140° do kterého vyzáří (viz. odkaz) "50% Power Angle", což by mělo být Φe=2,5mW. Ale s tím, že když mám od diody papír (stínítko) vzdálené R, tak tato intenzita bude při R=5cm, tak E=Φe/R^2=0,1mW/cm^2

No a já bych chtěl, zobrazit ve 3D grafu, jak by vypadala ona intenzita, při různých vzdálenostech (jak od stínítka), tak i od diod mezi sebou.

Co byste mi doporučili? Jak na to? Jde to vůbec? Děkuji za radu a doufám, že jsem v zadání neudělal nějakou chybu.

radialni (v zavislosti na vzdalenosti) intenzita svetla klesa s druhou mocninou vzdalenosti.
pokud znas taky zavislost intenzity svetla na uhlech v prostoru tak mas funkci ve sferickych
problem je, ze mas 4 promenne intenzita, vzdalenost, uhel_phi, uhel_theta na coz bys potreboval 4D graf :-)
takze budes muset udelat grafy jen pro nejake rezy, nebo vyuzit symetrie a nejakou promennou nemalovat.

No mě se jedná o to, jaká bude instanzita na tom stínítku. A proměnné mám vzdálenost (stínítko od diod & diody mezi sebou), intenzita a úhel je konstatnta 140°. Ale možná že si to myslím blbě.

Citovat příspěvek

Autor: asdfgdsafgdsf ♂

9:04:23 05.04.2013

Toxikon napsal/a

Ahoj.

Citovat příspěvek

3D Graf intenzity osvětlení

21:18:23 04.04.2013

Ahoj.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: