Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

otevření obrázku přidruženým programem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: otevření obrázku přidruženým programem

Autor: Petr T ♂

22:11:24 04.10.2013

Ta jsem na to konečně přišel. Dávám sem tedy řešení, pokud by to někdo někdy potřeboval řešit:

dll knihovna se otevírá v programu rundll32.exe

zde je celý příkaz:
C:\Windows\System32\rundll32.exe "C:\Program Files (x86)\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll" ImageView_Fullscreen C:\IMG_4366.JPG

Citovat příspěvek

20:52:20 03.10.2013

Jojo, to sice jde, ale je mi to k ničemu, protože se program bude spouštět na různých počítačích a nemůžu zaručit že tam ten program bude.

Citovat příspěvek

Autor: :o) ♂

11:50:47 30.09.2013

A když zkusíš příponu JPG spárovat s jiným programem na prohlížení obrázků, tak to jde?

Citovat příspěvek

otevření obrázku přidruženým programem

7:37:08 09.09.2013

Ahoj,
v excelu Visual basic pomocí api funkcí otevírám různé soubory pomocí přidružených programů. Vše mi funguje dobře do té doby než se pokusím otevřít soubor ve formátu JPG. Program totiž nalezne "C:\WINDOWS\system32\shimgvw.dll", což není exe a program mi vyhodí chybu "Invalid procedure call or argument". Což má logiku.

Potřebuji obrázek otevřít v normálním prohlížeči obrázků a faxů. Nevíte někdo jak na to? Při analýze procesů jsem zjistil, že prohlížeč obrázků a faxů je součástí programu Explorer.exe, ale když jsem se obrázek pokoušel natvrdo otevřít v tomto programu, tak mi to otevřelo internet explorer.

Budu rád za každou radu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: