Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Uložení dat z mysql do textového souboru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Uložení dat z mysql do textového souboru

Autor: peta1 ♂

14:43:51 28.03.2014

Zkus forum na jakpsatweb.cz.

Stejne nechapu, v cem jako vidis problem.
- z php manualu priklad na mysql, mysql_fetch_array - z tama cely ten cyklus se while
- z php manualu priklad na csv, fputcsv
Spojis to dohromany, zmenis 'file.csv' na $row['id'], zmenis mysql_fetch_array na mysql_fetch_assoc a mas to hotove. csv je fotmat, ktery otevre excel. Pokud chces jiny format, tak je tam priklad na fwrite. To slovo zadas do toho vyhledavaciho okenka na php.net.

Citovat příspěvek

Uložení dat z mysql do textového souboru

Autor: FelixCZE ♂

20:18:38 19.03.2014

Zdravíčko,

poradil by mi někdo, jak nejlépe vytáhnout data z tabulky mysql do txtčka?

Jde o to, že mám tabulku "objednavky" a každá řádka v tabulce obsahuje kód prodejny, která zboží objednává (co řádek, to objednané zboží + množství + dalsi udaje o produktu)... Je to defacto temp table, kam se ukládají aktuální objednávky z více prodejen a každý večer se všechny tyto objednávky uloží do jednoho txt souboru s určitou strukturou (na pevné šířky) a tabulka se vyprázdní. To si pak dodavatel importuje do ekonomického sw...

Tak a teď k podstatě věci. Tohle mi funguje v pohodě... Jde ale o to, že dodavatel teď potřebuje, aby každá objednávka (txt soubor) se vytvořila zvlášť do txt souboru, který bude mít název "kod_prodejny.txt". Napadla mě funkce FOREACH, ale bohužel si s tím nějak pořád nevím rady.

Temp tabulka objednávek vypadá zjednodušeně takto:

id kod_prodejny nazev_zbozi mnozstvi mj

1 404 Maslo 100g 10 ks
2 105 Slehacka 5 ks
3 320 Skorice 2 ks

A nyní mi to dělá jeden txt soubor, kde je všechno a já potřebuji, aby se vytvořily soubory txt takto:
404.txt, 105.txt, 320.txt s tím, že budou obsahovat jen produkty objednané touto prodejnou.

Dík moc.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: