Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Ověřování vstupu na datový typ

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Ověřování vstupu na datový typ

Autor: aseefasfasd ♂

4:58:51 01.10.2014

bziba napsal/a

Zdravím vespolek,
chci se zeptat, existuje v C++ nějáké elegantní řešení, jak ověřit, že data, která zadávám do konzolové aplikace jsou toho správného datového typu?
Mám například program pro výpočet kvadratických rovnic. Logicky, vstupem musí být reálné číslo (program pracuje s float).
Potřebuju, aby můj program zareagoval na zadání jakékoli nečíselné hodnoty, ale nevím, jakou fci na to použít, případně jak to naprogramovat.

Netušíte někdo, jak na to?

Díky
bziba

http://www.cplusplus.com/reference/cassert/assert/

http://codereview.stackexchange.com/questions/57423/validation-error-handling-of-user-input-values

validaci vstupu si vzdycky muzes napsat sam, ale dneska uz je jednodussi to vyggoglit.

Citovat příspěvek

Ověřování vstupu na datový typ

Autor: bziba ♂

20:26:10 28.09.2014

Zdravím vespolek,
chci se zeptat, existuje v C++ nějáké elegantní řešení, jak ověřit, že data, která zadávám do konzolové aplikace jsou toho správného datového typu?
Mám například program pro výpočet kvadratických rovnic. Logicky, vstupem musí být reálné číslo (program pracuje s float).
Potřebuju, aby můj program zareagoval na zadání jakékoli nečíselné hodnoty, ale nevím, jakou fci na to použít, případně jak to naprogramovat.

Netušíte někdo, jak na to?

Díky
bziba

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: